Podsumowanie sezonu narciarskiego MOZN / statuetki od starosty suskiego

Już po raz czwarty uroczyste podsumowanie sezonu narciarskiego MOZN i Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim odbyło się w Suchej Beskidzkiej.  Po raz czwarty Starostwo Powiatowe było współorganizatorem tej imprezy.

W podsumowaniu sezonu 2013 w biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim oraz XXV Jubileuszowej Ligi MOZN BRUGI BLIZZARD TECNICA CUP 2013 uczestniczyli najlepsi biegacze i zjazdowcy.

W sobotnie przedpołudnie w sali rycerskiej zamku w Suchej Beskidzkiej pojawili się  zawodnicy, trenerzy i rodzice oraz zaproszeni goście: Prezes PZN Apoloniusz Tajner, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, przedstawiciele sponsorów i klubów sportowych z małopolski. – Mamy w Polsce trzy prężnie działające ligi: małopolską, śląską i podkarpacką. Największą, najlepiej działającą i najszerzej funkcjonującą jest liga małopolska – powiedział Apoloniusz Tajner.

Pucharami, statuetkami i nagrodami zostało uhonorowanych 141 zawodników, 10 klubów i 30 szkół. Z terenu naszego powiatu w zawodach bierze udział klub MKS Babia Góra Sucha Beskidzka.

W 2008 roku za wybitne osiągnięcia w narciarstwie został nagrodzony przez Starostwo Powiatowe Karol Miśkowiec (MKS Babia Góra Sucha Beskidzka). W tym roku starosta suski postanowił nagrodzić w formie pamiątkowej, wygrawerowanej na szkle statuetki także uczniów szkół z terenu powiatu suskiego, którzy w zawodach wojewódzkich (kontynuacja naszych zawodów powiatowych) zajęli miejsce na podium. W imieniu starosty statuetki dla Aleksandry Luberdy (ZSO Sucha Beskidzka; mistrzyni województwa w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych) oraz Łukasza Tatary (brązowy medalista finału wojewódzkiego w kategorii chłopców rocznik 2000-2001) wręczył Naczelnik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu Janusz Kociołek. Statuetkę za całokształt osiągnięć powędrowała do Alicji Stanaszek (ZSO Sucha Beskidzka). Alicja w sobotę zdawała maturę, więc w zastępstwie statuetkę odebrał jej tata – Andrzej Stanaszek (kierownik sekcji narciarskiej i trener w MKS Babia Góra Sucha Beskidzka).

Warto wspomnieć, że ZSO Sucha Beskidzka zajęła pierwsze miejsce wśród szkół średnich w całym województwie! Dla szkoły z Suchej Beskidzkiej punktowały: Luberda, Stanaszek oraz Michał Basiura, Krzysztof Zięba. Na bardzo dobrym, drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej. Wszyscy zawodnicy na co dzień reprezentują klub MKS Babia Góra Sucha Beskidzka (Łukasz Tatara nawet w dwu sekcjach – narciarskiej i piłki nożnej). Babia Góra zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej (po raz pierwszy od czternastu lat znalazła się poza podium). Bardzo wysoko została Babia Góra sklasyfikowana w kategoriach Junior C (łączna suma punktów zawodniczek i zawodniczek z roczników 1999-2000) i Junior A (zsumowana liczba zdobytych punktów w konkurencjach indywidualnych narciarzy i narciarek z rocznika 1994-1996).

Obecny na spotkaniu Prezes PZN Apoloniusz Tajner wręczył odznaki „Zasłużony dla Polskiego Związku Narciarskiego” osobom, które od wielu lat działają na rzecz rozwoju narciarstwa: Burmistrzowi Suchej Beskidzkiej Stanisławowi Lichosytowi, Prezesowi firmy Greenland Michałowi Kurpasowi, Prezesowi stacji narciarskiej „Czorsztyn-Ski”, byłem trenerowi kadry i zawodnikowi Mariuszowi Staszlowi oraz długoletnim sędziom i działaczom narciarskim: Józefie Gawor i Adamowi Gawor.