Czuli niedosyt, ale odkuć się mogą już za rok!

Najlepsza czwórka zawodów powiatowych w narciarstwie alpejskim (w dwóch kategoriach – klasy I-IV i klasy V-VI) reprezentowała nasz powiat podczas finału wojewódzkiego w Kluszkowcach (20.03.2013). O sukcesie Łukasza Tatary (SP2 Sucha B.), jakim było wywalczenie trzeciego miejsca, już informowaliśmy wcześniej, a teraz prezentujemy wyniki pozostałych naszych zawodników i zawodniczek.

Najwyższe miejsce, oczywiście po Łukaszu, wyjeździła mistrzyni powiatu – Marta Mołek (SP2 Zawoja), która zajęła 13. miejsce. Tym samym Marta zapunktowała także dla swojej szkoły w klasyfikacji szkół – brawo! Na dalszych pozycjach do mety dotarły Małgorzata Tatara (SP2 Sucha Beskidzka) i Marta Pająk (ZSP Lachowice). Warto jednak dodać, że wszystkie trzy zawodniczki są z rocznika 2003 i w przyszłym roku także będą miały okazję rywalizować w kategorii klas I-IV. A, że życzymy im jeszcze lepszych startów, nie trzeba o tym specjalnie pisać 🙂

Bez wątpienia mieliśmy jedną z najmłodszych reprezentacji wśród chłopców z klas I-IV. Mistrz powiatu – Maciej Kubasiak (SP2 Sucha B.) i wicemistrz – Bartosz Biedrawa (SP1 Sucha B.) są z rocznika 2004 i jeszcze przez dwa lata będą mogli startować w kategori klas I-IV. Tak samo jak urodzony w 2005 r. (ten to jeszcze może trzy lata startować 🙂 ) Błażej Pietrusa (SP1 Zawoja). Panowie nie pozostaje zatem nic innego, jak trenować intensywnie przez cały rok do kolejnych zawodów wojewódzkich. W zawodach z naszego powiatu startował także Dominik Gigoń (SP2 Zawoja), którego od nowego roku szkolnego będziemy obserwować już w zawodach klas V-VI.

W drugiej, starszej kategorii szkół podstawowych dziewczęta pojechały z pewnością poniżej oczekiwań – przede wszystkim swoim. Niektóre bardzo chciały jeszcze raz wystartować, ale takiej opcji nie było. Pozostaje czekać do przyszłego roku. Wśród chłopców brąz dla Łukasza Tatary był bez wątpienia najmilszą niespodzianką tamtych zawodów. Chwilę grozy przeżył jednak Łukasz, gdy podczas dekoracji został wyczytany na czwartym miejscu. Po złożonym proteście (wszyscy zawodnicy z miejsc 3-6 zostali przesunięci omyłkowo o jedną pozycję wyżej) wszystko jednak wróciło do normy. Łukasz odebrał pamiątkowy medal, a po kilkunastu minutach także dyplom z rąk przewodniczącego Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemara Gramka (chyba wiadomo, o które zdjęcie w galerii chodzi 🙂 ).

Jak co roku – prowadzona była także punktacja powiatów (punkty zdobywali zawodnicy i zawodniczki z miejsc 1-12 w kategoriach indywiualnych łącznie dla obu kategorii). Szału nie było, ale przynajmniej dostaliśmy dyplom 🙂 za miejsce piąte w kategorii chłopców

Starostwo Powiatowe zapewniło reprezentantom powiatu przejazd autobusem na zawody i przejazdy wyciągiem podczas zawodów.

ZOBACZ: Wyniki indywidualne

ZOBACZ: Wyniki – klasyfikacja powiatów