SP1 Sucha Beskidzka najlepsza w czwórboju dziewcząt

Bieg na 60. metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów – w takich konkurencjach rywalizowały najlepsze zawodniczki z całego powiatu w finale Czwórboju Lekkoatletycznego, który 10. maja odbył się na stadionie MKS Babia Góra Sucha Beskidzka. Stawką zawodów był nie tylko efektowny puchar za zajęcie pierwszego miejsca, ale także awans do finału rejonowego (2 najlepsze szkoły w klasyfikacji generalnej finału powiatowego będą reprezentowały nasz powiat na zawodach w Zakopanem – 21. maj). Z rozmowy z zawodniczkami wynika, że w Zakopanem już kilkakrotnie były (niektóre nawet na Krupówkach 😉 ), więc nie pojadą tam ze względu na atrakcje turystyczne, ale żeby spróbować awansować do zawodów wojewódzkich (awans wywalczą dwie najlepsze szkoły).

W zawodach padł rekord powiatu w biegu na 600 metrów – od piątku 10. maja należy on do Marty Matusik (SP1 Sucha Beskidzka), która przebiegła wspomniany dystans z czasem 1:55,01. (Rekordy w Igrzyskach można znaleźć tutaj). Najwięcej punktów w całych zawodach (na podstawie tabel nauczyciele po zakończeniu zawodów obliczali punktację indywidualną, a następnie drużynową – drużyna składała się z sześciu zawodniczek, punktowało pięć). Najwięcej punktów – 257 – zdobyła Agnieszka Trzop (SP Bystra). Do zawodów rejonowych awansowały SP1 Sucha Beskidzka i SP Bystra (o ile nic nowego nie zostanie w ostatniej chwili wymyślone).

Zawody chłopców w czwórboju (różnica pomiędzy czwórbojem chłopców i dziewcząt szkół podstawowych polega tylko na długości biegu – dziewczęta biegły na 600 metrów, chłopcy pobiegną na 1000 metrów) z powodu opadów deszczu zostały przeniesione z poniedziałku 13. maja na wtorek 14. maja.

Zobacz – WYNIKI

GALERIA ZDJĘĆ: