Dominatorzy z gminy Stryszawa

Faworyci do triumfu w ramach gimnazjady w finale powiatowym tenisa stołowego (zarówno indywidualnie jak i drużynowo) nie zawiedli. A byli nimi zawodnicy i zawodniczki na co dzień reprezentujący barwy ULKS Lachowice.

Dominik Pniaczek i Karol Bury zajęli dwa pierwsze miejsca w turnieju indywidualnym chłopców, triumfowali także w drużynie. Ten pierwszy jeszcze w poprzednim roku wygrywał finał powiatowy w kategorii szkół podstawowych – wiele wskazuje na to, że będzie jednym z głównych kandydatów do wygranej także w kolejnych dwu latach. – Trenuję tenis stołowy w klubie w Lachowicach od trzech lat.  W domu także mamy rozłożony stół do gry, ale częściej gra na nim moja siostra z tatą – przyznaje szczerze Dominik Pniaczek. – Przyjdzie mi teraz zmierzyć się z zawodnikami starszymi na rejonach i trochę się tego obawiam. Do tych zawodów pozostało jednak jeszcze sporo czasu (rejony indywidualne gimnazjów zostaną przeprowadzone 27. marca w Nowym Targu – przyp.), więc zimę spędzę na przygotowaniach. Możliwe, że podobnie jak przed rokiem dostaną powołanie do kadry małopolski w tenisie stołowym. Oprócz tego są jeszcze treningi w Lachowicach – mówi indywidualny mistrz powiatu suskiego w finale powiatowym gimnazjady.

– Stoły są dwa na świetlicy i chłopaki na przerwach i między lekcjami często z nich korzystają – mówi opiekun zawodników z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie, Jacek Mika i dodaje: – Wszystko to, co osiągnęli do tej pory jest jednak przede wszystkim pracą szkoleniową w ULKS Lachowice. Najważniejsze, że Dominikowi nie brakuje energii i zapału.

Pamiętam, gdy jeszcze pracowałem w SP2 w Stryszawie i miałem przyjemność grać z Dominikiem, kiedy był w czwartej klasie.  Efekty mojej gry były wtedy niezłe, ale teraz miałbym obawy przed przystąpieniem do rywalizacji z Dominikiem. Zrobił bardzo duży postęp przez te trzy lta

Wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Grajny, chociaż po piętach deptała jej Natalia Frolik (w poprzednim roku podobnie jak Dominik Pniaczek najlepsza tenisistka stołowa wśród w igrzyskach, ale oczywiście wśród dziewcząt). W deblu Marta Grajny po raz trzeci z rzędu (a drugi z Martą Kwaśny) znalazła się na najwyższym stopniu podium.

 Przeczytaj także: Wywiad z Martą Grajny

GALERIA ZDJĘĆ Z FINAŁU POWIATOWEGO INDYWIDUALNEGO:

[pix_gal id=20]

GALERIA ZDJĘĆ Z FINAŁU POWIATOWEGO DRUŻYNOWEGO:

[pix_gal id=23]

Skip to content