X Zawody Pływackie o Puchar Starosty

Ponad 160 uczniów ze szkół z powiatu suskiego wzięło udział w X edycji Zawodów Pływackich o Puchar Starosty Suskiego, które odbyły się w piątek 17. listopada w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.

Zawody otworzył starosta Józef Bałos, który życzył wszystkim startującym zdrowej rywalizacji i osiągnięcie jak najlepszych wyników.

Każdy z zawodników mógł wystąpić w dwóch stylach w danej kategorii wiekowej. Wielu młodych pływaków z tego skorzystało i stąd niektórzy wyjeżdżali z suskiej pływalni z dwoma dyplomami i medalami.

Najpierw do boju ruszyli najmłodsi zawodnicy (roczniki 2014-2016) na dystansie 25 metrów, następnie pozostali uczestnicy zawodów już na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Najlepsze trójki w każdej z kategorii otrzymały dyplomy oraz medale. Młodych pływaków nagradzali w Maciej Krzyśków – w imieniu starosty, Tomasz Głuszek – dyrektor Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej oraz Piotr Staszak i Łukasz Miklusiak – sędziowie główni zawodów.

Podczas piątkowej rywalizacji prowadzona była również klasyfikacja drużynowa (punktowali zawodnicy z miejsc 1-3 na zasadzie 1-12, 2-10, 3-8 punktów). W kategorii Igrzysk Dzieci (roczniki 2011-2016) triumfowała Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie, przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej i Szkołą Podstawową  w Naprawie.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej najwięcej punktów zgromadzili uczniowie Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim, a trzecie przypadło Szkole Podstawowej w Naprawie.

Wśród szkół średnich triumfowało Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, a trzecie Zespołowi Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Załączniki do pobrania