Walczyli w Krakowie. Chłopcy Goetla na wiosnę zaatakują pierwszą lokatę

W tym tygodniu odbywają się ostatnie finały wojewódzkie na świeżym powietrzu w tym roku kalendarzowym. Wczoraj w Krakowie odbyła się pierwsza runda Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej dla szkół średnich. Dziś kurs na Tarnów obrali uczniowie w ramach Indywidualnej Ligi LA w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, a jutro również na zawody z cyklu Indywidualna Liga LA, również do Tarnowa, udadzą się uczniowie ze szkół średnich (rocznik 2007 i młodszy).

Finał powiatowy w Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej odbył się w środę 4. października na stadionie w Suchej Beskidzkiej. W kategorii dziewcząt swoje reprezentacje wystawiły Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej i Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Lepsza frekwencja była w kategorii chłopców, bo w lekkoatletycznych zmaganiach zobaczyliśmy uczniów z: Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: biegach na 100. 200 i 400 metrów (blok szybkościowy), biegach na 800 i 1500 metrów (blok wytrzymałościowy), skoku w dal (blok skocznościowy) oraz w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem (blok rzutów). W ramach zawodów odbył się jeszcze bieg sztafet 4×100 metrów.

Była to rywalizacja drużynowa, jedna z dwóch (rewanż na wiosnę i wtedy też zostanie zsumowana liczba punktów z pierwszej i drugiej edycji zawodów) w tym roku szkolnym. Na wynik danej szkoły składały się po dwa najlepiej punktowane wyniki każdego z bloków oraz cztery najlepsze, pozostałe rezultaty.

Po pierwszej części tej rywalizacji szkół średnich w naszym powiecie wygląda następująco:

DRUŻYNOWO      I RUNDA KORESPONDENCYJNA LIGA LA

Dziewczęta:                                                        Chłopcy:

   1. LO Sucha B.                869 pkt                    1. ZS Goetla Sucha B.       1014  pkt 

2. ZS Witosa Sucha B.     707 pkt                2. LO Sucha B.                     828 pkt

               3. ZS Kołłątaja Jordanów     584 pkt

                                                                  4. ZS Witosa Sucha B.          579  pkt  

Kurs na Kraków w środę18. października obrały trzy reprezentacje: dziewcząt z LO Sucha Beskidzka oraz chłopców z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Po zawodach najwięcej powodów do zadowolenia mieli chłopcy z Goetla, którzy zajęli miejsce drugie ze stratą 9 punktów do prowadzącej drużyny z I LO w Rabce-Zdroju. Ósme miejsce zajęli chłopcy z LO Sucha Beskidzka.

W kategorii dziewcząt na miejscu szóstym po pierwszej rundzie Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej są uczennice z suskiego LO.

Skip to content