Kierunek Tarnów!

Zawody wojewódzkie w ramach Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w czwartek 19. października w Tarnowie. Wystartowała w nich reprezentacja powiatu suskiego wyłoniona podczas zawodów powiatowych w Suchej Beskidzkiej. Jak na tle kolegów i koleżanek z Małopolski wypadli młodzi lekkoatleci ze szkół z naszego powiatu? Bardzo dobrze.

Finał powiatowy w ramach Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej odbył się 3 października w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie mieli możliwość wystartowania w jednej konkurencji oraz w sztafecie (z wyjątkiem biegu długiego na 600 i 1000 metrów, który wykluczał z udziału w sztafecie). Do wyboru były: biegi na 100, 300, 600 (tylko dziewczęta) oraz 1000 (tylko chłopcy) metrów, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Do zawodów wojewódzkich awansowała najlepsza trójka zawodników w konkurencjach biegowych, uczniowie z dwoma najlepszymi wynikami w konkurencjach technicznych oraz najlepsze sztafety.

Pełne wyniki z zawodów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Wyniki.

Wyłoniona podczas zawodów powiatowych, kadra powiatu suskiego musiała w czwartek 19. października wczesnym rankiem obrać kurs na Tarnów, gdzie na stadionie lekkoatletycznym Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie miała stanąć w szranki z rówieśnikami z całego województwa. Z jakim skutkiem? Bardzo dobrym. Uczniowie z powiatu suskiego mocnym akcentem w kilku konkurencjach zaznaczyli swoją obecność w Tarnowie.

Szkolne mistrzostwo Małopolski w biegu na 300 metrów wywalczyła Sabina Basiura (SP2 Sucha Beskidzka). Tu warto dodać, że podczas zawodów powiatowych osiągnięty przez Basiurę wynik 42.39 s był drugim na tym dystansie w historii finałów powiatowych szkół podstawowych (najlepszy aktualnie wynik na tym dystansie został ustanowiony przez Emilię Salę z SP1 Budzów w roku szkolnym 2017/2018 i wynosi 41.66 s). W Tarnowie. Basiura uzyskała czas 45.67 s.

Złoty medal zdobyła także Martyna Pluta (SP1 Zawoja) w rzucie oszczepem (20.33 m)

Ze srebrnymi medalami z Tarnowa wyjechali: Blanka Lipka (SP2 Stryszawa) w biegu na 600 metrów (czas: 1:56.30), Kamila Gawronek (SP1 Stryszawa) w skoku w dal (4.83 m) oraz sztafeta dziewcząt z SP1 Stryszawa w składzie: Emilia Trzop, Kamila Gawronek, Emilia Popielarczyk i Oliwia Wajdzik (czas: 57.02 s).

Brązowe medale podczas zawodów wojewódzkich wywalczyli: Oliwia Wajdzik (SP1 Stryszawa) w biegu na 100 metrów (14.51 s), Maciej Kuźma (SP Jordanów) w biegu na 1000 metrów (3:03.78) , Kacper Wronowski (SP1 Zawoja)  w rzucie oszczepem (22.78) i Julia Karcz (SP Skawica) również w rzucie oszczepem (17,70)

W pierwszej dziesiątce w województwie w poszczególnych konkurencjach „zameldowali się” również: Emilia Popielarczyk i Justyna Chowaniak (obie SP1 Stryszawa) i  w biegu na 300 metrów, Anna Wajdzik (SP1 Stryszawa) w pchnięciu kulą, Blanka Pituła (SP1 Sucha Beskidzka) w biegu na 100 metrów, Alan Bałos (SP Lachowice) w rzucie oszczepem, Stanisław Radoń (SP Jordanów) w pchnięciu kulą, Dawid Bartyzel (SP1 Zawoja) oraz Paweł Zachura (SP2 Sucha Beskidzka) w biegu na 1000 metrów, sztafeta chłopców 4x100m z SP1 Sucha Beskidzka (Borys Głuszek, Aron Pęczek, Paweł Kąkol, Hubert Smolik).

WYNIKI – INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA – 19.10.2023 – TARNÓW

Skip to content