Chłopcy z SP1 Sucha Beskidzka z pucharem i biletem na rejon

Cztery najlepsze szkolne drużyny chłopców w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024 zmierzyły się w piątek 20 października w finale powiatowym w Stryszawie. Z kompletem zwycięstw po końcowy triumf sięgnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr I im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej i to ona będzie reprezentowała nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu (07.11.2023).

Wszystkie drużyny, które w piątek zagrały w finale powiatowym w hali Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie musiały najpierw przejść eliminacje gminne, następnie międzygminne.

Spotkania w turnieju ułożyły się tak (grano systemem każdy z każdym, 2×10 minut), że ostatnia seria gier decydowała o końcowej klasyfikacji. O mistrzostwo powiatu zagrały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr I im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej i Szkoły Podstawowej nr I im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie. Do przerwy prowadzili suszanie po dwóch trafieniach Szymona Bodzka. Najpierw piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki budzowian, następnie ten sam zawodnik z bliskiej odległości zakończył składną akcję całej drużyny.

Budzów złapał kontakt na początku drugiej połowy, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Szczepaniak. Suszanie szybko odpowiedzieli kolejnym golem – nieporozumienie w defensywie Budzowa wykorzystał Franciszek Łękawa, który popisał się zaskakującym, ale najważniejsze dla niego – celnym i skutecznym, uderzeniem z dalszej odległości. Wygraną uczniów ze stolicy powiatu suskiego przypieczętował Bodzek, kompletując tym samym hattrick.

Emocji nie brakowało także w starciu Szkoły Podstawowej im. Karola Szymanowskiego w Osielcu i Szkoły Podstawowej nr I im. Henryka Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim. W roli głównej wystąpił Daniel Kowalcze, który popisał się hattrickiem. Zwłaszcza trafienie numer dwa grającego z numerem 3 na koszulce zawodnika z Osielca było szczególnej urody, bo ten przelobował bramkarza z Makowa Podhalańskiego. Makowian stać było tylko na trafienia Szymona Harańczyka i Brajana Hajdyły. Osielec kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie sięgnął po końcowy triumf.

Na zakończenie zawodów nagrodzono także indywidualnie statuetkami poszczególnych zawodników. Szklaną statuetkę króla strzelców otrzymał Leon Pochopień z Budzowa (sześć goli, dwa hattricki!), a wyróżnienia MVP drużyny trafiły do: Jana Stradomskiego (SP1 Sucha Beskidzka), Grzegorza Szczepaniaka (SP1 Budzów), Daniela Kowalcze (SP Osielec) i Karola Urbańskiego (SP1 Maków Podhalański).

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2023/2024 – 20.10.2023 – STRYSZAWA

1. SP1 Sucha B. – SP1 Maków P.        2 : 0 (1 : 0 )

2. SP1 Budzów – SP Osielec               4 : 1 (2 : 1 )

3. SP1 Sucha B. – SP Osielec             5 : 3 (2 : 1 )