Pięć medali, w tym trzy złote, uczniów szkół średnich na zawodach LA w Tarnowie

Uczniowie ze szkół średnich naszego powiatu, którzy podczas zawodów powiatowych rozegranych 26 września w Suchej Beskidzkiej zajęli trzy czołowe miejsca w każdej z konkurencji, udali się w piątek 20 października na zawody wojewódzkie do Tarnowa.

Jak wyglądały wyniki zawodów powiatowych – można znaleźć w zakładce Licealiada – Wyniki na głównej stronie.

Podobnie jak ich młodsi powiatowi koledzy i koleżanki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, którzy w pojawili się w Tarnowie dzień wcześniej, także i reprezentanci szkół średnich z powiatu suskiego zajmowali w niektórych konkurencjach czołowe miejsca. Trzykrotnie zaś okazywali się najlepsi w Małopolsce!

Mistrzynią województwa na 200 metrów została Julia Gruchlik (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej). Czas osiągnięty przez Julię to 27.73 s.

Złoto na dwukrotnie dłuższym dystansie, czyli 400 metrów, zdobyła Weronika Socha (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej). Weronika przebiegła wspomniany dystans w czasie 01:01.4.

Drugie miejsce i srebrny medal wybiegała Dominika Kukla (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej), która dystans 800 metrów pokonała w czasie 02:38.4.

Tu warto dodać, że Julia, Weronika i Dominika podczas wspomnianych na wstępie zawodów powiatowych, zanotowały „historyczne w powiatowej rywalizacji szkół średnich rezultaty”.

Julia Gruchlik to aktualnie najszybsza w historii Licealiady uczennica na dystansie 200 metrów, a Weronika Socha i Dominika Kukla to aktualne numery dwa w historii Licealiady na dystansach, odpowiednio, 400 i 800 metrów.

Rekordy w kategorii Licealiady można znaleźć na naszej głównej stronie lub klikając TUTAJ.

Wracając do zawodów w Tarnowie, to w konkurencji pchnięcia kulą brązowy medal wywalczyła Julia Kwak (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej). 8.67 metrów to wynik uzyskany przez Julię.

W kategorii chłopców mieliśmy tylko jeden medal, i to złoty, a zdobył go Marcin Mirocha (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej) za rzut oszczepem na odległość 26.17 metrów.

W pierwszej dziesiątce w województwie w poszczególnych konkurencjach „zameldowali się” również: Zuzanna Wajdzik (Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 100 metrów, Nikola Wietrzyk (Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 200 metrów, Zuzanna Ponicka (Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie) w biegu na 800 metrów, Paulina Dyduch (Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej) w skoku w dal, Aleksandra Suwaj (Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej) w pchnięciu kulą, Mikołaj Fluder (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 100 metrów, Konrad Polak i Bartłomiej Mirocha (obaj Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 200 metrów, Norbert Wciślak (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 400 metrów, Sebastian Skoczyński (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej) w biegu na 1500 metrów oraz Paweł Pochopień (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej) w pchnięciu kulą.

WYNIKI – DZIEWCZĘTA – INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA – 20.10.2023 – TARNÓW

WYNIKI – CHŁOPCY – INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA – 20.10.2023 – TARNÓW