Dziewczyny ze Stryszawy górą!

Reprezentacje szkół ze Stryszawy, Zawoi i Juszczyna zmierzyły się w dzisiejszym finale powiatowym w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mistrzyniami powiatu zostały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr I im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie i to one będą reprezentowały nasz powiat podczas finału wojewódzkiego (tak, tak) w Nowym Sączu.

Tymczasem finał powiatowy odbył się we wtorek 24 października w hali w Makowie Podhalańskim. Stryszawianki wygrały najpierw z uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr I im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, następnie zwyciężyły drużynę ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Juszczynie.

Do przerwy pierwszego turniejowego meczu (2×10 minut) pomiędzy Stryszawą i Zawoją było już 4:0 dla przyszłych mistrzyń powiatu. Pierwszy gol padł po podaniu od Emilii Popielarczyk do Zuzanny Zachury i uderzeniu drugiej z wymienionych. Gol numer dwa to mocne uderzeni Nikoli Wągiel, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Na 3:0 podwyższyła Popielarczyk wykorzystując sytuację sam na sam z Mają Kobielą. Ostatni w tej części gry gol (każdy mecz trwał 2×10 minut) to kapitalne uderzenie z dystansu Popielarczyk.

Druga połowa zaczęła się od indywidualnej akcji prawą stroną Karoliny Radwan, po którym zawojanka uderzeniem z ostrego kąta wpisała się na listę strzelczyń. Stryszawianki odpowiedziały kolejną akcją duetu Popielarczyk-Zachura zakończoną ponownie trafieniem drugiej z wymienionych. Drugi gol dla zawojanek to kolejne trafienie Radwan. Stryszawianki w końcówce zdobyły jeszcze dwa gole po uderzeniach Wągiel i z ostrego kąta Popielarczyk.

Turniejowy mecz numer dwa to pojedynek Stryszawy z Juszczynem. Ultradefensywna taktyka drużyny z Juszczyna spowodowała, że dużo problemów z przedostaniem się pod pole karne rywalek miały stryszawianki. Kiedy już się im to udawało, na drodze stawała bramkarka Julia Zgudziak, która na zakończenie zawodów zasłużenie otrzymała statuetkę MVP Drużyny. Trzykrotnie musiała uznawać jednak wyższość będącej nie do zatrzymania Popielarczyk – raz w pierwszej i dwukrotnie w drugiej połowie.

Mistrz powiatu suskiego po dwóch pierwszych spotkaniach był zatem znany. Niewiadomą pozostawało to, komu przypadnie tytuł wicemistrzyń powiatu, a kto zajmie miejsce trzecie. Po zamieszaniu w polu karnym i uderzeniu Zuzanny Kaczor, na prowadzenie wyszły zawodniczki z Juszczyna. Do przerwy był remis, bo do wyrównania doprowadziła Radwan. Ta sama zawodniczka w drugiej połowie jeszcze dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń (zwłaszcza gol na 2:1 był poprzedzony bardzo ładną zespołową akcją) i zapewniła swojej drużynie wygraną i tym samym drugie miejsce w zawodach.

Na zakończenie zawodów oprócz dyplomów dla każdej ze szkół i pucharu, który powędrował do zwycięskiej drużyny ze Stryszawy, wręczono także szklane statuetki. Królową Strzelczyń i MVP Drużyny została Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa). Statuetki MVP Drużyny otrzymały również: Zuzanna Zachura (SP1 Stryszawa), Karolina Radwan (SP1 Zawoja) i Julia Zgudziak (SP Juszczyn).

HALOWA PIŁKA NOŻNA  DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024 – 24.10.2023 – MAKÓW PODHALAŃSKI

1. SP1 Stryszawa – SP1 Zawoja 7:2 (4:0)

2. SP1 Stryszawa – SP Juszczyn 3:1 (1:1)