Szusowali aż miło

Za oknem co prawda pierwsze oznaki wiosny, ale jeszcze na początku tego tygodnia odbyły się zawody stricte zimowe. I to jedyne zimowe zawody w ramach współzawodnictwa szkolnego w naszym powiecie. Na stoku Baca w Zawoi Czatoży w poniedziałek 25. lutego rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych z naszego powiatu. Pierwsze na stoku zameldowały się dziewczęta w kategorie  I-IV klasa (druga kategoria to V-VI klasa). Tytuł mistrzyni powiatu w tej pierwszej kategorii sprzed roku obroniła Marta Mołek z SP2 w Zawoi. Podobnie jak przed rokiem, wicemistrzynią powiatu została Maria Pająk z ZSP w Lachowicach. Wśród chłopców zwyciężył Maciej Kubasiak (SP2 Sucha B.), chociaż jego występ do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie przyjechał wraz z tatą na stok, wziął numer startowy, zjechał po trasie i.. o ponad 4 sekundy okazał się lepszy od drugiego zawodnika – Bartosza Biedrawy (SP1 Sucha B.).

Po najmłodszych zawodnikach i zawodniczkach na starcie zameldowali się ich starsi koledzy i koleżanki z klas V-VI. W poprzednim roku został zdyskwalifikowany, a w tym w kapitalnym stylu (ponad 2 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem) zwyciężył Łukasz Tatara (SP2 Sucha B.). Widać, że obecność rodziców (bo oboje pojawili się w poniedziałek w Zawoi i przy okazji bardzo pomogli w organizacji zawodów – serdecznie dziękuję 🙂 )na stoku w Zawoi okazała się dla Łukasza jeszcze bardziej motywująca. Zacięta walka trwała o pozostałe dwa miejsca na podium. Szczepan Denis (SP2 Zawoja) o 2 setne sekundy! wyprzedził swojego kolegę ze szkoły ostatecznie zajął drugie miejsce kosztem Krzysztofa Krasnodębskiego (SP2 Zawoja także) i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Wśród dziewcząt najszybciej szusowały dwie zawodniczki z SP1 w Suchej Beskidzkiej – Julia Fidelus i Aleksandra Zielińska. Na podium znalazła się jeszcze Kinga Szarlej (SP1 Zawoja).

Do zawodów wojewódzkich (20.03.2013, Kluszkowce) awans wywalczyła pierwsza czwórka w każdej kategorii. Gratulujemy 🙂

Po zakończeniu zawodów pamiątkowe medale i dyplomy wręczali Jan Woźny – wicestarosta suski  i Maciej Krzyśków – inspektor ds. kultury fizycznej i sportu.

Starostwo Powiatowe zapewniło transport chętnym szkołom na zawody oraz ufundowało drobny poczęstunek (tak, tak dobrze pamiętacie te słowa – oddajemy numery startowe, a w zamian otrzymujemy drożdżówkę 🙂 )

Dziękujemy także właścicielom wyciągu Baca za bezpłatne przekazanie karnetów na zjazdy dla wszystkich zawodników i zawodniczek