Pogoda była im nie straszna

W poniedziałek poznaliśmy najlepsze narciarki i narciarzy w naszym powiecie w kategorii szkół podstawowych, dzień później na stoku Baca w Zawoi Czatoża zameldowali się uczniowie i uczennice naszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pogoda była o wiele mniej łaskawsza niż dzień wcześniej, ale z drugiej strony na starcie widzieliśmy, i to w obu kategoriach, doświadczonych już zawodników (w większości spod szyldu MKS Babia Góra Sucha Beskidzka).

Po konsultacjach, a zaważyły na tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa, postanowiono, że najpierw pojadą dziewczęta z gimnazjum, a zaraz potem ich starsze koleżanki ze szkół średnich. – Chłopcy będą jechali, gdy trasa będzie w gorszych warunkach niż na początku, ale z drugiej strony są silniejsi fizycznie i na pewno sobie poradzą – tłumaczył sędzia główny zawodów Andrzej Stanaszek.

W kategorii dziewcząt z gimnazjum, tytuł sprzed roku obroniła Patrycja Kościelniak (Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej). Na trzecim miejscu podium w zeszłym roku znalazła się Sara Adamek (Gimnazjum nr 2 w Lachowicach), a podczas tegorocznych zawodów poprawiła się o jedną pozycję. Brązowy medal po zawodach odebrała Maria Kubasiak (Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej), dla której był to debiut w tej kategorii. Jeszcze w poprzednim roku startowała w kategorii szkół podstawowych (gdzie także była trzecia).

Wojciech Kubasiak (Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej) z czasem 23,94 s. okazał się najszybszy wśród chłopców. Zażarta walka trwała o pozostałe miejsca na podium – w bratobójczym pojedynku lepszy od starszego brata Konrada Saletnika okazał się Szymon Saletnik. Braci „przedzielił” jeszcze Maciej Mięso, który zajął trzecie miejsce. Różnica między Szymonem Saletnikiem (drugie miejsce) i Konradem Saletnikiem (czwarte miejsce) wyniosła niecałe 0,4 sekundy!

Do zawodów wojewódzkich (21.03,Kluszkowce) awansowała czołowa ósemka z kategorii chłopców i dziewcząt. Na życzenie zawodników i zawodniczek, w zakładce Gimnazjada-Wyniki dostępne są wszystkie czasy uzyskane podczas wtorkowych zawodów.

Po zakończeniu zawodów pamiątkowe medale i dyplomy wręczali Jan Woźny – wicestarosta suski  i Maciej Krzyśków – inspektor ds. kultury fizycznej i sportu.

Starostwo Powiatowe zapewniło transport chętnym szkołom na zawody oraz ufundowało drobny poczęstunek (tak, tak dobrze pamiętacie te słowa – oddajemy numery startowe, a w zamian otrzymujemy drożdżówkę 🙂 )

Dziękujemy także właścicielom wyciągu Baca za bezpłatne przekazanie karnetów na zjazdy dla wszystkich zawodników i zawodniczek!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI W ZAKŁADCE: GIMNAZJDA-WYNIKI

GALERIA ZDJĘĆ: