Szkoły podstawowe pobiegały w sztafetach

Piękna, jesienna pogoda, czyli słońce i wysoka temperatura, towarzyszyła nam podczas wtorkowych finałów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Na stadionie w Suchej Beskidzkiej rywalizowali reprezentanci gmin w czterech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci – Dziewcząt i Chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Dziewcząt i Chłopców.

Dystans, jaki uczestnik każdej szkoły (sztafeta składała się z sześciu uczniów) miał do pokonania to 800 metrów Igrzyskach Dzieci dziewcząt i chłopców oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Chłopcy z kategorii IMS mieli do przebiegnięcia 1200 metrów.

W kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej (czas19:09.53), a wśród chłopców, po raz pierwszy w historii szkolnych zawodów, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Kukowie (czas: 17:38.85).

Najszybszą sztafetą w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt była ta ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie (czas: 19:11.18). W kategorii chłopców najszybsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie (czas: 25:13.33)

Zwycięskie szkoły awansowały do zawodów wojewódzkich, które zaplanowane są na środę 11. października w Nowym Targu.