Rok szkolny 2022/2023 uroczyście zakończony

Oficjalne, uroczyste zamknięcie sportowego roku szkolnego 2022/2023 odbyło się dziś podczas sesji Rady Powiatu Suskiego.

Najpierw wręczonych zostało dziewiętnaście nagród Powiatu Suskiego za zdobycie mistrzostwa województwa podczas szkolnych zawodów sportowych. Otrzymali je uczniowie: Amelia Piasecka (SP Skawica) – Indywidualne Biegi Przełajowe, Jakub Sala (SP Bieńkówka) – Pływanie 50 m styl grzbietowy), Oliwier Fujak, Jakub Mazur, Kamil Król, Maciej Sikora, Kamil Słapa, Konrad Polak, Mateusz Guzik, Kacper Nieckula, Michał Talaga, Nikodem Bania, Jakub Targosz, Maksymilian Mentel, Bartłomiej Najder, Paweł Okrzesik, Olaf Ponikiewski, Konrad Fujak, Wojciech Dróżdż (wszyscy ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej) – Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna.

Nagrody wręczali: starosta suski Józef Bałos oraz przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś.

Mistrzem województwa małopolskiego w minionym roku szkolnym została także Wiktoria Gracjasz (ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej), ale ona otrzymała Nagrodę Powiatu Suskiego w 2023 roku w Kukowie za „wyższe osiągnięcie”.

Po raz pierwszy podczas sesji Rady Powiatu Suskiego, wręczono również puchary oraz dyplomy dla szkół z powiatu suskiego za zajęcie miejsc 1-3 we współzawodnictwie w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 1-6), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-) oraz Licealiady dziewcząt i Licealiady chłopców.

Wyróżnienia (puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy) i dyplomy (dla szkoły oraz dla nauczycieli wychowania fizycznego) odbierali dyrektorzy bądź przedstawiciele szkół, a wręczali je: starosta suski Józef Bałos, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, Jan Banaś, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej, Łukasz Miklusiak.

IGRZYSKA DZIECI 2022/2023

1. Szkoła Podstawowa im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy
  2. Szkoła Podstawowa nr I im. Jan Pawła II w Suchej Beskidzkiej
  3. Szkoła Podstawowa nr I im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie