Dziewczyny z LO i chłopcy z SMS Zawoi najszybsi w sztafetach

Sześć drużyn – trzy w kategorii dziewcząt i tyle samo w kategorii chłopców – wzięło udział w czwartkowym finale powiatowym w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Licealiadzie, które odbyły się na stadionie w Suchej Beskidzkiej.

Stawką zawodów był awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 11. października tradycyjnie na lotnisku w Nowym Targu.

Pierwsze do boju ruszyły sztafety dziewcząt. Trzy szkoły: LO Sucha Beskidzka, ZS im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej wystawiły swoje reprezentacje na sztafetowe, powiatowe zmagania. Każda z drużyn liczyła po sześć zawodniczek – każda z zawodniczek miała do pokonania dwa okrążenia (800 metrów) suskiego stadionu.

Najszybciej trasę pokonały uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej (18:33). Drugie miejsce przypadło uczennicom z jordanowskiego Kołłątaja (19:57), a trzecie suskiego Witosa (20:17).

Po rywalizacji dziewcząt, na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Suchej Beskidzkiej zaprezentowali się chłopcy. Liceum Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej i LO nr I w Suchej Beskidzkiej – drużyny z tych trzech szkół stanęły w szranki w czwartkowe przedpołudnie.

W porównaniu do biegu dziewcząt, każdy z uczniów miał do pokonania trzy okrążenia stadionu. Najszybciej uczynili to chłopcy z SMS w Zawoi (24:05), przed uczniami z Witosa (25:56) i LO (27:12).

Na zakończenie zawodów rozdano pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie szkoły z LO Sucha Beskidzka i SMS Zawoja otrzymały puchary-przepustki do zawodów wojewódzkich w Nowym Targu. Trzymamy kciuki!