Goetel na czwartym miejscu w ogólnopolskiej Lidze Lekkoatletycznej!

Po zdobyciu szkolnego mistrzostwa małopolski w ramach Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej, uczniowie z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej pojechali na ogólnopolskie zawody do Bełchatowa. Rywalizacja, w której wzięli udział drużyny z najlepszych szkół z danych województw, odbyła się we wtorek 19 września w Bełchatowie.

15-osobowa kadra uczniów wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, Rafałem Pitułą obrała kurs na Bełchatów już w poniedziałek, żeby móc jak najlepiej przygotować się na Ogólnopolski Finał w ramach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Chłopcy z Goetla zajęli miejsce w czwarte w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce przypadło: SMS-LO Aleksandrów Łódzki, drugie LOS Dąbrowa Górnicza, a trzecie RCEZ Biłgoraj.

Uczniowie z suskiej szkoły w niektórych konkurencjach wygrywali bądź zajmowali czołowe lokaty. Oliwier Fujak był najszybszy na 100 metrów (11.07 s), a w konkurencji rzutu oszczepem 800 g triumfował Michał Talaga (36.20).

Drugie miejsce zajęli: Bartłomiej Najder (13.63 m) w pchnięciu kulą 5-kilogramową, Nikodem Bania (6.17 m) w skoku w dal oraz Wojciech Dróżdż (31.04 m) w rzucie oszczepem 700 g.

Na trzeciej pozycji w pchnięciu kulą 5 kg został sklasyfikowany Paweł Okrzesik (12.72 m). Czwarte miejsce na dystansie 1500 m zajął Mateusz Guzik (czas: 4:40.33). Tuż za podium została także sklasyfikowana sztafeta 4×100 metrów (czas: 46.27)

WYNIKI – OGÓLNOPOLSKI FINAŁ SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ – 19.09.2023 – BEŁCHATÓW

Wyjazd uczniów z Goetla do Bełchatowa był możliwy dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.