Szachowe zmagania w suskim zamku

Sześćdziesięciu sześciu zawodników wzięło udział w XIV Otwartym Turniej Szachowy Ziemi Suskiej, który tradycyjnie odbył się w Sali Rycerskiej w Suchej Beskidzkiej. Tradycyjnie współorganizatorem imprez był Powiat Suski, który ufundował statuetki dla zawodników. Turniej zorganizowało Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Zawody odbyły się w czwartek 2. lutego. Rywalizowano w trzech kategoriach: open, do lat 12 i do lat 12. 10 uczniów w kategorii do lat 12 oraz 35 w kategorii do lat 18 – łącznie zatem prawie 70% wszystkich startujących to byli uczniowie, nierzadko uczestnicy naszych finałów powiatowych.

W kategorii do 18 lat zwyciężył Jakub Bylica przed Dominikiem Kołatem (obaj z Jordanowa), a trzecie miejsce zajął Mateusz Bukowczan (Maków Podhalański). Cała trójka uzyskała po 5 punktów.

Wśród juniorów do 12 lat najlepszym szachistą zawodów został Szymon Śpiewla (Kuków) – 3,5 pkt., a miejsca na podium uzupełnili Michał Starowicz (Zembrzyce) – 3 pkt. i Alex Bednarz (Osielec) – 3 pkt.

W kategorii Open triumfował Seweryn Stokłosa, przed Grzegorzem Leśniakiem i Zbigniewem Nawrotem.

WYNIKI – XIV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ – 02.02.2023 – SUCHA BESKIDZKA