Chłopcy ze Skawicy z pucharem i awansem

Zasłużonym triumfem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy zakończył się ostatni w tym półroczu szkolnym finał powiatowy w koszykówkę chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna ze Skawicy tym samym wywalczyła przepustkę do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 03.03.2023 w Nowym Targu.

W turnieju, który odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, zagrały trzy drużyny: wspomniana Skawica oraz suska jedynka i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie.

W pierwszym spotkaniu Sucha Beskidzka zagrała ze Skawicą. Co prawda pierwsi na listę strzelców wpisali się uczniowie ze stolicy powiatu suskiego (dwójkę trafił Hubert Smolik), ale po pierwszej kwarcie z korzystnym wynikiem schodzili na przerwę chłopcy ze Skawicy. Wyrównał Konrad Sulka, a po podaniu od Sulki dwójkę ustrzelił Michał Czarny. W drugiej kwarcie (w pierwszej i drugiej występują inni zawodnicy, od kwarty trzeciej nie ma ograniczeń) Skawica dołożyła pięć punktów – cztery były dziełem późniejszego króla strzelców, Kacpra Dyrcza i jeden Michała Giertugi.

Kacper Dyrcz był podczas piątkowych zawodów nie do zatrzymania – w kwartach trzy i cztery trafił jeszcze sześć punktów. Mecz zakończył się wygraną Skawicy 17:9.

Do ostatnich minut ważyły się losy turniejowego spotkania numer dwa, w którym zagrała Sucha Beskidzka ze Stryszawą. Po pierwszej kwarcie prowadziła Sucha 4:0 (za dwa punkty trafili Borys Głuszek i Ryszard Trzeciak), po drugiej zaś na prowadzeniu 6:4 była Stryszawa (Kevin Ciesielski zdobył cztery punkty, a Kacper Bujnowski dwa). Po trzeciej kwarcie bliższa wygranej była Stryszawa (10:8), ale o losach tej rywalizacji miała zadecydować czwarta kwarta. I zadecydowała. Zaczęło się od stanu… 10:10 po dwójce trafionej przez Głuszka. Wygraną suskiej jedynki przypieczętował czterema punktami Hubert Smolik.

Trzeci, ostatni mecz zakończył się wysoką wygraną Skawicy 28:4. Szesnaście punktów zdobył Kacper Dyrcz, dziesięć Aleks Pacyga, dwa Konrad Sulka. Dla Stryszawy cztery oczka zdobył Wiktor Kardaś.

Jeszcze tylko wręczenie dyplomów, pucharu, statuetek i pamiątkowe zdjęcia i uczniowie mogli udać się na… ferie zimowe. Do zobaczenia w drugim półroczu!

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 27.01.2023 – SUCHA BESKIDZKA

1. SP Skawica      – SP1 Sucha Beskidzka            17 : 9   (4:2, 5:0, 6:2, 2:5)

2. SP1 Sucha B.    – SP2 Stryszawa                     14 : 10   (4:0, 0:6, 4:4, 6:0)

3. SP Skawica      – SP2 Stryszawa                  28 : 4  (8:0, 8:4, 6:0, 6:0)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ: Kacper Dyrcz (SP Skawica).

MVP DRUŻYNY: Konrad Sulka (SP Skawica), Hubert Smolik (SP1 Sucha Beskidzka), Kevin Ciesielski (SP2 Stryszawa).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy – awans do półfinału wojewódzkiego (03.03.2023, Nowy Targ).
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie