Srebro dla chłopców z SP1 Sucha Beskidzka w halową piłkę nożną

W Kamienicy, w powiecie limanowskim, odbył się w miniony czwartek finał wojewódzki w halową piłkę nożną w kategorii Igrzysk Dzieci. Wzięła w nim udział drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, która najpierw wygrała finał powiatowy, następnie rejonowy i dotarła do zawodów o mistrzostwo Małopolski.

Zawody rejonowe odbyły się 7. listopada w Nowym Targu. Nasi mistrzowie powiatu zmierzyli się tam z zespołami ze: Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem i Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Raciechowicach.

Suszanie podzielili się punktami z mistrzem powiatu myślenickiego – SP Raciechowice remisując 2:2. W pozostałych spotkaniach uczniowie z suskiej jedynki wygrywali: 3:1 z Nowym Targiem i 6:4 z Zakopanem.

Kolejny etap tegorocznej rywalizacji w halową piłkę nożną miał miejsce w czwartek 23 listopada w Kamienicy. Do zawodów o mistrzostwo naszego województwa przystąpiło łącznie pięć szkół. Obok suskiej drużyny do powiatu limanowskiego zawitali: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie, Zespól Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Turniej był rozgrywany w najbardziej sprawiedliwy sposób, czyli systemem „każdy z każdym”.

Jak poszło chłopcom z SP1 Sucha Beskidzka? Bardzo dobrze. Zaczęło się od wygranej z SP Nowy Sącz 2:0, następnie przyszła wygrana z SP Gdów 3:1. W trzecim turniejowym meczu, suszanie pokonali ZSO Zator 3:1. W ostatnim meczu, który decydował o mistrzowskim tytule, SP Tarnów okazał się zbyt mocną drużyną i wygrał 8:0.

• Poziom zawodów był bardzo wysoki. Według mnie pod względem piłkarskim i taktycznym, najlepszą drużyną był SP Zator. W ostatnim spotkaniu z Tarnowem brakowało nam sił. Od stanu 0:3 zeszło z nas powietrze. Za nami fajna przygoda, która wiodła przez zawody w Stryszawie i Nowym Targu. W zawodach rejonowych z chłopakami był Piotr Staszak. Cieszę się, że wszyscy zawodnicy zagrali w turnieju w Kamienicy – powiedział opiekun drużyny z SP1 Sucha Beskidzka, Tomasz Kulig.