Stryszawianki najlepsze w Małopolsce!

Wielkim sukcesem uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie zakończył się wtorkowy finał wojewódzki w halową piłkę nożną w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Rytrze.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach, Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rożnowie, Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie i Szkoła Podstawowa im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu – to drużyny, z którymi uczennice z SP1 w Stryszawie zmierzyły się dziś w Rytrze w zawodach o mistrzostwo naszego województwa w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2009-2010).

Zawodniczki z jedynki w Stryszawie najpierw musiały jednak pomyślnie przejść zawody powiatowe (wygrane z SP1 Zawoja oraz SP Juszczyn), następnie rejonowe (zwycięstwa z reprezentacjami szkół z Maniowego, Tenczyna i Leśnej), żeby zameldować się ostatecznie w Rytrze.

Turniej o mistrzostwo Małopolski odbył się na zasadzie „każdy z każdym”. Stryszawianki wygrały trzy spotkania, a jeden, dodajmy bardzo pechowo, przegrały. W ostatnim turniejowym spotkaniu pomiędzy Rożnowem i Chrzanowem, uczennice ze Stryszawy musiały liczyć na remis bądź wygraną Rożnowa. I tak się stało – Rożnów wygrał 2:1, a dziewczyny z SP1 Stryszawa zostały mistrzyniami naszego województwa w halową piłkę nożną.

Skip to content