SP Toporzysko najszybsze w sztafetach

Dwie szkoły zdominowany finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych. Dwa puchary za pierwsze miejsce (w kategorii dziewcząt i chłopów szkół podstawowych) pojechały do Szkoły Podstawowej w Toporzysku. – Dziewczynki nie chciały być gorsze od chłopców, którzy rok temu także wygrali w swojej kategorii – powiedział ze śmiechem Marian Kasza. Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w środę 15. maja (komunikat organizacyjny tutaj) awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. Reprezentacja SP Toporzysko będzie reprezentowała nasz powiat zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, a oprócz tego prawo startu w Nowym Targu wywalczyły szkoły z Palczy (dziewczęta) i SP2 w Stryszawie (chłopcy). Do ostatnich metrów ważyły się losy drugiego miejsca wśród chłopców, ale ostatecznie to podopieczni Katarzyny Trzop z SP2 w Stryszawie o 0,83 sekundy okazali się szybsi.

Po zakończeniu zawodów wspomniane puchary powędrowały do zawodników i zawodniczek z SP Toporzysko. Pamiątkowe dyplomy otrzymały szkoły z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii (pierwsza trójka dziewcząt na rok szkolny 2012/2013 prezentuje się następująco: 1. SP Toporzysko, 2. SP Palcza, 3. SP Łętownia; chłopcy: 1. SP Toporzysko 2. SP2 Stryszawa 3. SP Juszczyn).

Starostwo Powiatowe ufundowało wszystkim zawodnikom i zawodniczkom drobny poczęstunek oraz zapewniło zapas wody mineralnej.

Zobacz pełne wyniki – kliknij TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ: