Gimnazjalistki z Budzowa nadal najszybsze / niespodzianka wśród chłopców

We wtorkowe popołudnie na boisku MKS Babia Góra Sucha Beskidzka o tytuł mistrza powiatu w sztafetowych biegach przełajowych rywalizowali gimnazjaliści. O ile zaskoczeniem nie było zwycięstwo dziewcząt z Gimnazjum w Budzowie (to był ich piąty z kolei triumf w tych zawodach!), o tyle do niespodzianki doszło w biegu chłopców. Tam dominatorami, i to od roku szkolnego 2005/2006 niepodzielnie byli zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie. Passa zwycięstw dobiegła końca we wtorek – nowym mistrzem powiatu w sztafetowych biegach przełajowych zostali gimnazjaliści z Budzowa. Awans do Nowego Targu, gdzie 15. maja wywalczyła, a w zasadzie wybiegała, sztafeta z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.

Do Nowego Targu wywalczyły przepustkę również zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie .

Po zakończeniu zawodów puchary za pierwsze miejsce powędrowały do zawodników i zawodniczek z Gimnazjum w Budzowie. Pamiątkowe dyplomy otrzymały szkoły z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii (pierwsza trójka dziewcząt na rok szkolny 2012/2013 prezentuje się następująco: 1. G Budzów, 2. G1 Stryszawa., 3. G Sucha B. ; chłopcy: 1. G Budzów 2. G Sucha B.  3. G1 Stryszawa).

Starostwo Powiatowe ufundowało wszystkim zawodnikom i zawodniczkom drobny poczęstunek oraz zapewniło zapas wody mineralnej.

Zobacz pełne wyniki – kliknij TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ: