Majowy weekend pod znakiem sportu i rekreacji

Tegoroczny długi weekend majowy upłynął w powiecie suskim pod znakiem sportu i rekreacji. Najwięcej imprez odbyło się w Suchej Beskidzkiej. W tradycyjnej Suskiej Majówce, w ramach której w dniach 1.05 – 5.05.2013 przeprowadzono cykl zawodów, wzięło udział wielu mieszkańców miasta i całego Podbabiogórza, a także goście spoza powiatu.

Jednym ze współorganizatorów Suskiej Majówki było Starostwo Powiatowe, które m.in. ufundowało dla najlepszych zawodników i zespołów pamiątkowe puchary, medale i statuetki w kilku konkurencjach.

Puchary za miejsca I-III zostały wręczone 1. maja podczas otwartego turnieju w piłce  siatkowej (powyżej 30 lat). Zawody odbyły się w hali ZS im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. I miejsce zdobyli „Dziadki” Sucha Beskidzka, II miejsce „Fuliki Reaktywacja” Sucha Beskidzka, natomiast III miejsce – „Wilki” z Zawoi.

Dzień później starosta suski Tadeusz Gancarz wspólnie z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka Stanisławem Lichosytem nagrodzili najlepszych zawodników w Turnieju Łuczniczym Robin Hooda „Zamek Suski 2013”. Zwycięzcy zawodów w poszczególnych kategoriach:

-zespołowo – ULKS SOKOLE OKO ZAWADKA
-indywidualnie-dziewczynki starsze – Gloria Juszczuk LKS ŁUCZNIK ŻYWIEC
-indywidualnie-chłopcy starsi – Paweł Sitarz ŁTS ZAMEK SUSKI SUCHA BESKIDZKA
-indywidualnie-dziewczynki młodsze – Angelika Kaminska ULKS SOKOLE OKO ZAWADKA
-indywidualnie-chłopcy młodsi – Marek Trzópek SNIS BŁĘKIT GRUSZOWIEC
-drużyny mieszane: trener + zawodnik – Marek Trzópek, Marek Trzópek SNIS BŁĘKIT GRUSZOWIEC

Tego samego dnia, późnym popołudniem, na boisku „Orlik” w Suchej Beskidzkiej, odbył się  Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy, w którym wzięło udział sześć drużyn. Statuetkę dla  najlepszego strzelca – nagrodę ufundowaną przez Starostę Suskiego, odebrał Marcin Wnętrzak (zawodnik drużyny Fideltronik, zwycięzcy całych zawodów).

W czwartek 2. maja został przeprowadzony pierwszy w historii „Turniej piłki nożnej reprezentacji Orlików powiatu suskiego”. Puchar Starosty wywalczyła drużyna z Makowa  Podhalańskiego, II miejsce zajął zespół z Suchej Beskidzkiej, III miejsce – młodzi piłkarze  z Budzowa, a IV miejsce – drużyna z Zawoi.

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych XX Rajd Rowerowy został przeniesiony z 3. maja na 5. maja. W niedzielę, już przy pięknej pogodzie, można było przeprowadzić zawody. Wzięło w nich udział wielu rowerzystów, startując w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii: wyścig rowerów górskich na 2000 m dla chłopców z roczników 1997-2000 Puchar Starosty zdobył Konrad Saletnik, II miejsce zajął Andrzej Ryt, a III miejsce – Szymon Saletnik.