Siatkówka plażowa szkół średnich dla absolwentów LO Sucha Beskidzka

Dwa finały powiatowe w siatkówkę plażową w ramach Licealiady odbyły się w poniedziałkowe przedpołudnie na boisku Jazy w Suchej Beskidzkiej.

W pierwszym z nich do wyłonienia mistrza powiatu potrzebne było jedno spotkanie. W kategorii dziewcząt do zawodów zgłosiły się dwie szkoły: LO Sucha Beskidzka i ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Mecz zakończył się wygraną reprezentantek LO Sucha Beskidzka 2:0. Na zakończenie zawodów dyplomy dla szkół oraz puchar dla zwycięskiej drużyny wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak. Tym samym żeńska drużyna LO Sucha Beskidzka uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w najbliższy czwartek w Myślenicach.

W rywalizacji chłopców wystąpiły trzy reprezentacje suskich szkół: LO, Witosa oraz Goetla. W meczu numer jeden LO pokonało Witosa 2:0. Drugi mecz przyniósł wygraną LO z Goetlem i tym sposobem było wiadome, że chłopcy z suskiego ogólniaka zostali mistrzami powiatu i również w czwartek zagrają w Myślenicach.

Mecz pomiędzy Witosem i Goetlem miał wyłonić powiatowego wicemistrza. Zostali nim chłopcy z Witosa.

Podobnie jak na zakończenie zawodów dziewcząt, także i na dekoracji po finale powiatowym chłopców pojawił się wicestarosta Zbigniew Hutniczak i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchar.

Co warto wspomnieć, drużyny z LO Sucha Beskidzka stanowili sami tegoroczni maturzyści: Maria Głuc, Wiktoria Barzycka, Paweł Palcar i Bartosz Biedrawa. Cóż, życzymy, żeby przygoda z siatkówką plażową zakończyła się dla nich na finale wojewódzkim, który odbędzie się w połowie czerwca w Chrzanowie.

SIATKÓWKA PLAŻOWA – DZIEWCZĘTA – LICEALIADA 2022/2023 – 29.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka – ZS im. Wincentego Witosa Sucha Beskidzka 2:0 (21:4; 21:11)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I. Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

II. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

SIATKÓWKA PLAŻOWA – CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2022/2023 – 29.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka – ZS im. Wincentego Witosa Sucha Beskidzka 2:0 (21:19; 21:6)

LO Sucha Beskidzka – ZS im. Walerego Goetla Sucha Beskidzka 2:0 (21:15; 21:13)

ZS im. Wincentego Witosa Sucha Beskidzka – ZS im. Walerego Goetla Sucha Beskidzka 2:0 (21:12; 21:12)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

II. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej