Pierwszy taki trójbój w powiecie suskim!

Rok szkolny 2022/2023 w kategorii Igrzysk Dzieci zakończyliśmy piekielnie mocnym akcentem. Po raz pierwszy w historii współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim, przeprowadzony został finał powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym.

Kilka dni temu na stadionie w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, gdzie uczniowie z roczników 2010 i młodszych rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim na 600 metrów w przypadku dziewcząt i 1000 metrów w przypadku chłopców.

Dziś odbył się finał w Trójboju Lekkoatletycznym – różnica w porównaniu do Czwórboju polegała na tym, że nie było w nim biegu długiego, a w zawodach mogli startować uczniowie z roczników 2012 i młodszych.

Do zawodów zostali dopuszczeni wszyscy chętni i tak w kategorii dziewcząt wystartowało sześć szkół, a w kategorii chłopców osiem. W zawodach wziął również najlepiej punktujący zawodnik z eliminacji gminnych w Suchej Beskidzkiej.

Po zakończeniu rywalizacji, która przebiegła w sportowym klimacie, poznaliśmy klasyfikację zawodów. Dwie najlepsze drużyny w każdej z kategorii uzyskało awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Rabce.

W trakcie zawodów wręczono także statuetki dla najlepiej punktujących uczniów. Otrzymali je: Lena Trzop (SP1 Stryszawa) – 185 pkt oraz Kamil Dyrek (SP Skawica) – 168 pkt.

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY – FINAŁ POWIATOWY – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 22.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA

DZIEWCZĘTA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej – 644 pkt