Dziewczyny z SP2 Sucha Beskidzka i chłopcy z SP1 Stryszawa wygrywają powiatowy Czwórbój

Bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długi na 600 metrów dla dziewcząt i na 1000 metrów dla chłopców – to konkurencje, z którymi w poniedziałek 22 maja na stadionie w Suchej Beskidzkiej zmierzyli się uczniowie w ramach finału powiatowego w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Każda drużyna liczyła maksymalnie sześciu uczniów, którzy punktowali w każdej z konkurencji. Na koniec zawodów do klasyfikacji generalnej szkoły liczyło się pięć najlepszych wyników uczniów.

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie także puchary. Wzorem poprzednich lat, główny organizator współzawodnictwa sportowego szkół, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej ufundowało także statuetki dla najlepiej punktujących uczniów. Otrzymali je Sabina Basiura (SP2 Sucha Beskidzka) oraz Antoni Lipka (SP Sidzina). Wyróżnienia wręczali: Maciej Krzyśków – przedstawiciel suskiego starostwa odpowiedzialny za sport w powiecie suskim oraz Tomasz Semik – dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra w Suchej Beskidzkiej.

Awans do półfinału wojewódzkiego, który odbył się wczoraj w Rabce wywalczyły po dwie najlepsze szkoły: uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Suchej Beskidzkiej oraz Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, a wśród chłopców reprezentanci  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

Do Rabki pojechali ostatecznie dwaj powiatowi reprezentanci: uczennice z SP2 Sucha Beskidzka i uczniowie z Sp1 Sucha Beskidzka. Możemy ogłosić, że ich przygoda z Czwórbojem Lekkoatletycznym trwa nadal. Dziewczyny z suskiej dwójki wygrały zawody w Rabce, a chłopcy z suskiej jedynki zajęli miejsce pierwsze. Tym samym obie szkoły uzyskały awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w poniedziałek w Krakowie. Powodzenia!

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY – FINAŁ POWIATOWY – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 22.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA

DZIEWCZĘTA:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Suchej Beskidzkiej – 1077 pkt

2. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej – 942 pkt

3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie – 936 pkt