Najskuteczniejsze były zawodniczki z SP1 Stryszawa

Trzy drużyny wzięły udział w finale powiatowym w piłkę nożną dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci, który odbył się w piątek 19 maja w Stryszawie. W trzech spotkaniach padło tylko pięć goli – drużyny w pierwszej kolejności myślały o tym, żeby zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. W takich chwilach liczą się indywidualności, a zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie taką zawodniczkę miała w osobie Emilii Popielarczyk.

To ona w pierwszym spotkaniu z Juszczynem mocno dośrodkowała z rzutu rożnego i w ten sposób zmusiła bramkarkę rywalek do błędu.

W drugim spotkaniu pomiędzy Skawicą i Stryszawą do przerwy górą były zawodniczki z gminy Zawoja. Indywidualną akcję na gola zamieniła Emilia Piasecka. Po przerwie stryszawianki odpowiedziały dwoma golami. Najpierw bramkę po zamieszaniu na przedpolu bramkowym przeciwniczek zdobyła Emilia Trzop, a następnie skutecznym strzałem z dystansu popisała się Popielarczyk.

Najważniejsze rozstrzygnięcie turniejowe było zatem znane – mistrzyniami powiatu zostały uczennice ze stryszawskiej jedynki i to one pojadą 29 maja na półfinał wojewódzki do Nowego Targu.

Turniejowy mecz numer trzy pomiędzy Juszczynem i Skawicą decydował o wicemistrzostwie powiatu. Gola na wagę zwycięstwa Juszczyna zdobyła Zofia Gąstała.

Na zakończenie zawodów rozdano dyplomy, indywidualne statuetki oraz puchar-przepustkę do półfinału wojewódzkiego – dla SP1 Stryszawy. Powodzenia!

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 19.05.2023 – LACHOWICE

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa).

MVP DRUŻYNY: Emilia Trzop, Emilia Popielarczyk (SP Jordanów), Zofia Gąstała (SP Jordanów), Malwina Talik (SP Skawica)

WYNIKI:

1. SP1 Stryszawa – SP Juszczyn 1:0 (1:0)

2. SP1 Stryszawa – SP Skawica 2:1 (1:0)

3. SP Juszczyn – SP Skawica 1:0 (1:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie