Siatkówka plażowa – kto z kim i jak gramy?

W piątek 2. czerwca na boisku do piłki plażowej w Zawoi Wilcznej odbędą się ostatnie w tym roku finały powiatowe. Tytuł newsa i „boisko do piłki plażowej” wyjaśniają, jakie zawody przed nami.

Do godziny 13 szkoły mogły się zgłaszać do rywalizacji. W kategorii dziewcząt zgłosiły się cztery reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie oraz Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lachowicach.

Jak każdy finał powiatowy w cztero drużynowym składzie, tak ten będzie rozgrywany systemem „każdy z każdym”. Dziś wicestarosta Zbigniew Hutniczak wylosował kolejność gier, która będzie wyglądała jak poniżej:

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT – 02.06.2023 – ZAWOJA

1. SP1 Zawoja – SP Lachowice
  2. SP1 Sucha Beskidzka – SP Jordanów
  3. SP Lachowice – SP Jordanów
  4. SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka
  5. SP Lachowice – SP1 Sucha Beskidzka
  6. SP Jordanów – SP1 Zawoja

Zwycięska drużyna wywalczy awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się we wtorek 6. czerwca w Myślenicach.

W piątek odbędą się również zawody chłopców. Zgłosiło się do niego pięć szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Suchej Beskidzkiej i Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie.

Rywalizacja chłopców odbędzie się w dwóch grupach. Rozstawieni byli mistrzowie z poprzedniego finału powiatowego z roku szkolnego 2018/2019 – uczniowie z gminy Zawoja i Bystra-Sidzina. Wicestarosta Zbigniew Hutniczak dokonał losowania zespołów do odpowiednich grup. Po spotkaniach w grupach, odbędą się mecze półfinałowe, następnie spotkania półfinałowe i o miejsca. W przypadku, gdyby na zawody przyjechały cztery drużyny, wówczas zostanie przeprowadzone nowe losowanie i zagramy systemem „każdy z każdym”.

SIATKÓWKA PLAŻOWA – CHŁOPCÓW – 02.06.2023 – ZAWOJA

Grupa A:

1. SP1 Zawoja – SP2 Stryszawa

GRUPA B:

1. SP Bystra Podhalańska – SP2 Sucha Beskidzka
  2. SP2 Sucha Beskidzka – SP Jordanów
  3. SP Bystra Podhalańska – SP Jordanów

Półfinały:

1. 1A – 2B
  2. 1B – 2A

Mecz o III miejsce:

1. Przegrany ze spotkania 1A-2B – Przegrany ze spotkania 1B-2A

Mecz o I miejsce:

1. Zwycięzca ze spotkania 1A-2B – Zwycięzca ze spotkania 1B-2A

Mecz turniejowe będą rozgrywane zmiennie – mecz z turnieju dziewcząt, mecz z turnieju chłopców. Na wszystkie drużyny czekają dyplomy, a zwycięzcy otrzymają puchary i przepustki do półfinału wojewódzkiego (06.06.2023. Myślenice).