Przeszli rejony – teraz czas na województwo!

Bardzo dobrze na drużynowych zawodach rejonowych szkół podstawowych w Nowym Targu spisały się nasi reprezentanci. Do finału wojewódzkiego awansowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie i zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Żarnówce.

Po finale powiatowym, który odbył się w grudniu w hali Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, dwie nasze najlepsze drużyny z kategorii chłopców i dziewcząt pojechali na zawody rejonowe w (Dominika Dyrdek, Gabriela Kosek) Nowym Targu. W kategorii dziewcząt na drugim miejscu znalazły się zawodniczki z SP Żarnówka, które jednocześnie wywalczyły prawo startu w finale wojewódzkim! Gratulujemy! Bardzo dzielnie walczyły także reprezentantki z SP Śleszowice (Aleksandra Gałuszka, Magdalena Gibas), które ostatecznie zajęły piąte miejsce. Może za rok szczęście uśmiechnie się i do nich.

Byli bezkonkurencyjni w finale powiatowym, gdzie wygrali wszystkie mecze, i tak samo nie było na nich mocnych w finale rejonowym! Zawodnicy (Mariusz Głuszek, Jakub Świerkosz) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie pozostawili w pokonanym polu wszystkie drużyny i z pierwszego miejsca awansowali do finału wojewódzkiego. Dzielnie walczyli, ale niestety nie wywalczyli prawa gry w województwie nasi drudzy reprezentanci – Łukasz Basiura i Dawid Olszówka. Zawodnicy z SP5 Zawoja ukończyli zawody na trzecim miejscu.

Finał wojewódzki w tenisie stołowym drużynowym szkół podstawowych zostanie rozegrany 23. kwietnia, także w Nowym Targu. Powtórka miejsc, jakie zajęli zawodnicy i zawodniczki z naszego powiatu na tym turnieju więcej niż mile widziana. POWODZENIA:)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT – FINAŁ REJONOWYM

Msc