Rekord igrzysk trzykrotnie pobity!

We wtorkowe popołudnie poznaliśmy pierwszych mistrzów powiatu w 2013 roku! Mało tego – zostały pobite rekord powiatu w igrzyskach na 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt i 50 metrów stylem grzbietowym. Po raz pierwszy w historii igrzysk został rozegrany finał w stylu motylkowym.

Zawody w Krytej Pływalni uroczyście otworzyła Natalia Leśniak – reprezentantka Polski na igrzyskach w Londynie, mistrzyni Polski seniorek w łuku klasycznym. Potem można było przystąpić już do rywalizacji, chociaż jak powiedziała pochodząca ze Stryszawy Natalia Leśniak: „sport to zdrowie i przede wszystkim zabawa”.  Warto o tym pamiętać przez całe życie!

Niezwykle zaciekły korespondencyjny pojedynek (można teraz żałować, że nie płynęły razem w jednej serii) stoczyły Marta Sikora ze Szkoły Podstawowej w Juszczynie i Kingi Bachorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie. Obie poprawiły dotychczasowy rekord powiatu (który do wtorkowych zawodów należał do… Marty Sikory), ale z tej dwójki szybciej popłynęła Marta Sikora. Dla pochodzącej z Juszczyna Marty Sikory był to już trzeci triumf w tym roku szkolnym w finale powiatowym. Wcześniej triumfowała kolarstwie górskim (podczas dekoracji otrzymała wówczas przekazane przez Paulę Gorycką okulary, w których Paula wystartowała w Londynie. Podczas wręczania dyplomu zapytałem się Marty czy jeździ w nich na rowerze. Odpowiedziała, że tak 🙂 i indywidualnych biegach przełajowych.

Kolejny rekord igrzysk padł na dystansie 50m stylem grzbietowym – także dziewcząt. Do tej pory należał do Marty Sikory, która ustanowiła go w roku szkolnym 2010/2012. Od teraz należy do Natalii Polak – reprezentująca Szkołę Podstawową – Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Po zakończeniu finałów pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali Olgierd Kierski (dyrektor Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej) i Maciej Krzyśków (Inspektor ds kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim). Starostwo Powiatowe zadbało także o poczęstunek dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Dyplomy za pierwsze cztery miejsca w konkurencjach indywidualnych były jednocześnie przepustkami do zawodów wojewódzkich, które zostaną przeprowadzone w drugiej połowie marca.

GALERIA ZDJĘĆ:

[pix_gal id=17]

GALERIA ZDJĘĆ Z WRĘCZANIA DYPLOMÓW I MEDALI:

[pix_gal id=16]