Pierwszy z dwóch w tym roku szkolnym Memoriał im. Zdzisława Najdera za nami

Dwunasta edycja Memoriałowego Mitingu Lekkoatletycznego im. Zdzisława Najdera odbyła się w piątek 27. października w Szkole Podstawowej nr I im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie. Zamiast rywalizacja pod chmurką na dystansie 60 metrów, skoku w dal i pchnięcia kulą, uczniowie ze szkół podstawowych i średnich wzięli udział w konkurencjach: bieg wahadłowy, skok z miejsca i rzut piłką lekarską. Emocji i bardzo dobrych wyników, nie brakowało.

Przed rozpoczęciem mitingu, sylwetkę Zdzisława Najdera przypomniała uczennica stryszawskiej szkoły, po czym można było otworzyć zawody, co uczyniła oficjalnie Barbara Najder. Wdowa po Zdzisławie Najderze zawody także zakończyła. W międzyczasie sporo się działo, a uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i hart ducha w trzech wymienionych na wstępie konkurencjach.

– W latach 80 pan Zdzisław Najder był trenerem lekkoatletyki w klubie w Suchej Beskidzkiej i dlatego poprzez zawody lekkoatletyczne w Stryszawie, gdzie też był dyrektorem, upamiętniamy jego osobę – powiedział przed rozpoczęciem zawodów Rafał Kukla, sędzia główny zawodów i pomysłodawca mitingu.

Po zakończeniu zmagań wręczono nagrody dla najlepszych zawodników w każdej z konkurencji. Medale i statuetki ufundował Urząd Gminy w Stryszawie, a atrakcyjne nagrody rzeczowe zapewnili Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Spółdzielnia Uczniowska działająca przy stryszawskiej szkole.

Najlepszych zawodników nagradzali: Barbara Najder, wdowa po Zdzisławie Najderze, Renata Babicz – radna powiatu suskiego, Artur Stec  – wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej, Marek Barzycki – kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty w gminie Stryszawa, Zygmunt Ormaniec – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie i Ewa Kłapyta – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie.

Oprócz najlepszych trójek w każdej z konkurencji, w każdej z kategorii, wręczono również statuetki za najbardziej wartościowe rezultaty. Otrzymali je: Karolina Gawronek, Natalia Skórzak, Jonatan Trzop i Jakub Mazur).

To nie była jedyna dobra informacja dla uczestników mitingu. Pomysłodawca zawodów, Rafał Kukla ogłosił, że kolejny miting odbędzie się jeszcze w tym samym roku szkolnym, w czerwcu, na pewno na świeżym powietrzu i ci sami uczniowie będą mogli bez przeszkód wziąć w nim udział. Byle do wiosny!

XII MEMORIAŁOWY MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA – 27.10.2023 – STRYSZAWA

SZKOŁY PODSTAWOWE:

BIEG WAHADŁOWY: