Nic tylko jeździć! Poznaliśmy kadrę powiatu na zawody wojewódzkie

Od jakiegoś czasu scenariusz się powtarza i nie mamy nic przeciwko, żeby w przyszłym roku było podobnie. Piękna pogoda, wspaniale przygotowana trasa, dobre warunki do szusowania – w czwartek 2. marca odbyły się finały powiatowe w narciarstwie alpejskim na stoku Wojtek w Zawoi Czatoży.

Wzięło w nim udział 158 zawodników, chociaż pierwotnie zapisanych było ich aż 180!

Finał powiatowy w narciarstwie alpejskim oprócz oczywiście aktywnego, fajnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu na doskonale przygotowanym stoku przez sekcję narciarską MKS Babia Góra Sucha Beskidzka pod wodzą braci Stanaszków: Andrzeja i Mariusza, miał za zadanie także wyłonienie reprezentacji powiatu suskiego na finały wojewódzkie, które w marcu (16.03.2023 – Igrzyska Dzieci, 07.03.2023 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, 08.03.2023 – Licealiada) odbędą się w Kluszkowcach. Tak, w tym tygodniu odbędą się już pierwsze finały – trzymamy kciuki za naszych reprezentantów 🙂

Pierwszym punktem czwartkowych zawodów były jednak zmagania najmłodszych narciarzy z naszego powiatu, które od kilku lat noszą nazwę „Narciarska Nadzieja Powiatu Suskiego”. Każdy zawodnik (rocznikowo pierwsza i druga klasa szkoły podstawowej) otrzymał podczas dekoracji dyplom, najlepsza trójka także medal, a najszybsi narciarze: Sylwia Guzik (SP1 Zawoja) oraz Miłosz Jagos (SP Jordanów) także karnety zjazdowe ufundowane przez właścicielki wyciągu Wojtek, panie Annę Chromą i Danutę Gałkę. Mało tego, właścicielki wyciągu Wojtek jak co roku, zapewniają także dwa darmowe przejazdy dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. DZIĘKUJEMY!!!

Kolejne zmagania narciarzy to te w ramach dwóch kategorii (roczniki 2012-2013 oraz 2010-2011) w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008-2009) oraz Licealiadzie (uczniowie szkół średnich).

Po zakończeniu każdej z nich odbywały się dekoracje. Nagrodzeni uczniowie otrzymywali dyplomy-przepustki do zawodów wojewódzkich i tym samym uzupełniali skład kadry powiatu suskiego (po czterech z Igrzysk Dzieci oraz ośmiu z Igrzysk Młodzieży Szkolnej, oraz Licealiady). Do najlepszej trójki trafiały także ufundowane przez suskie starostwo medale.

KADRA POWIATU SUSKIEGO NA ZAWODY WOJEWÓDZKIE W KLUSZKOWCACH:

IGRZYSKA DZIECI: Katarzyna Listwan,  Anna Winczewska, Zofia Winczewska, Filip Jurek  (wszyscy SP1 Maków P.), Zofia Basiura, Julia WątrobaPaweł Miklaszewski (wszyscy SP2 Sucha B.), Aleksander LichosytBorys Głuszek, Aron Pęczek (wszyscy SP1 Sucha B.), Marlena Mazur (SP1 Maków P.), Julia Dudoń (SP Białka), Wojciech Guzik (SP2 Zawoja W.), Bartłomiej Blacha (SP Bystra P.),Kajetan Kot (SP Tarnawa D.),  Zofia Paśko (SP Jordanów).

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ: Sandra Guzik (SP1 Zawoja), Zofia Marek, Oliwia Dobek, Kacper Karkoszka (wszyscy SP8 Zawoja M.), Liwia Stawowy, Franciszek Jurowaty (oboje SP2 Stryszawa), Izabela Szeib (SP Skawica), Aleksandra Rączka, Kacper Trębacz (oboje SP Jordanów), Maja Jaromin, Weronika Utrata, Jakub Śladewski (wszyscy SP Bystra P.), Kacper Jurek (SP1 Maków P.), Dawid Groń (SP Grzechynia), Karol Malinowski, Filip Puzik (SP Białka).

LICEALIADA: Natalia Trzebuniak, Maria Sarlej, Julia Stanaszek, Gabriela Kudzia, Natalia Mika, Maciej Jurek, Michał Wolczko, Michał Dyduch, Kacper Kubas, Tymoteusz Urbański (wszyscy LO Sucha B.), Magdalena Dereń (ZS Dańkowskiego Jordanów), Maria Trybała, Roksana Marek, Dawid Kozina, Karol Borowy, Norbert Fortuna ( wszyscy ZS Goetla Sucha B.)