Mocnych na nie nie było

Na neutralnym gruncie w Makowie Podhalańskim odbył się finał powiatowy w halową piłkę nożną dziewcząt szkół średnich. Wzięły w nim udział reprezentacje trzech suskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Trzy drużyny, trzy mecze, a każdy z nich trwał… 2×10 minut! Dziewczyny czekała zatem solidna dawka futbolu. Wysokie, pewne zwycięstwa odniosły zawodniczki LO i zasłużenie sięgnęły po tytuł mistrzyń powiatu. W ich barwach zagrała Angelika Sulka, która w każdym ze spotkań zdobywała po cztery gole i dzięki temu sięgnęła po tytuł najskuteczniejszej zawodniczki turnieju.

Zresztą nie tylko ona wpisywała się do meczowego protokołu po stronie zdobytych goli: pięć goli zdobyła Amelia Bucała, cztery Paulina Zguda, a dwa Natalia Skórzak.

Turniejową niewiadomą pozostało zatem kto, która ze szkół – Witos czy Goetel – wywalczy miejsce drugie. O tym zadecydował jedyny gol w tym meczu autorstwa Wiktorii Pilsyk z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. Co prawda sama zawodniczka przyznała, że w tej sytuacji zamierzała podawać, a nie strzelać, ale przecież nie takie rzeczy dzieją się w piłce nożnej.

Na zakończenie przyznane zostały statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Szkoły otrzymały także pamiątkowe dyplomy, a do zwycięskiej ekipy trafił także puchar.

Okazja do „rewanżu”, chociaż mam nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie drużyn, nadarzy się bardzo szybko, bo już 24. maja podczas finału powiatowego w piłkę nożną na trawie.

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – 28.02.2023 – MAKÓW PODHALAŃSKI

1. LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 10 : 1 (4 : 1)
  2. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 1 : 0 (1 : 0)
  3. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 9 : 1 (4 : 1)

Indywidualne wyróżnienia:

Królowa Strzelczyń: Angelika Sulka (LO Sucha Beskidzka).

MVP Drużyny:  Amelia Bucała (LO Sucha Beskidzka), Paulina Zguda (LO Sucha Beskidzka),

Weronika Okruta (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Wiktoria Zabawa (ZS Witosa Sucha Beskidzka)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I. Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

II. Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

III. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej