Goetel wygrywa z LO i zagra w półfinale wojewódzkim

Miały być dwa finały powiatowe w Licealiadzie, tymczasem był jeden mecz… W hali Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej zagrali gospodarze z drużyną z LO Sucha Beskidzka. Stawką było mistrzostwo powiatu i awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu również w hali suskiego Goetla.

Mecz trwał 2×15 minut (jedna z propozycji była i taka by trwał 2×20 minut) i trzeba przyznać, że miał swoją dramaturgię i momenty zwrotne.

Pierwszy moment zwrotny to wzięty czas przez LO przy stanie 3:3. Do tego momentu drużyna, która prowadziła, zmieniała się aż trzykrotnie. Zaczęło się od trafienia na 1:0 dla Goetla Kamila Króla, a następnie do wyrównania doprowadził Jan Bańdura, a po chwili na prowadzenie suskiemu LO dał Tobiasz Dróżdż. Co na to Goetel? Gol Filipa Szmalcela, następnie trafienia Karola Kaczmarczyka i ponownie Goetel był na prowadzeniu (3:2). Radość z prowadzenia nie trwała długo – do wyrównania doprowadził Bartosz Okrzesik.

Co się stało po przerwie na czas? Do końca pierwszej połowy trafiali tylko uczniowie z Goetla, który na przerwę schodzili z pokaźną zaliczką 10:3 (po dwa gole zdobyli Szmalcel, Król i Mateusz Kowalcze).

Uczniowie z LO podjęli w drugiej połowie rękawicę i w pewnym momencie zniwelowali prowadzenie uczniów z Goetla do trzech bramek (11:8). Dwunasty gol autorstwa Kaczmarczyka przesądził jednak sprawę, a LO zanotowało w końcówce tylko jednego gola autorstwa Szymona Marczyńskiego

Na zakończenie zawodów rozdano dyplomy, puchar i wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców z dorobkiem czterech goli został Karol Kaczmarczyk, a statuetki MVP trafiły do: Kamila Króla i Michała Sobańskiego (obaj ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka) i Eryka Guzika (LO Sucha Beskidzka).