Mistrzostwo powiatu dla uczniów z SP1 Sucha Beskidzka

Trzy zwycięstwa zapewniły uczniom ze Szkoły Podstawowej nr I im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej mistrzostwo powiatu i przepustkę do zawodów rejonowych, które już jutro odbędą się w… Suchej Beskidzkiej.

W zawodach wzięli udział także uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, Szkoły Podstawowej im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie.

Mecze trwały 2×8 minut i tradycyjnie obowiązywał system rozgrywek każdy z każdym.

Od początku spotkania Bystrej ze Stryszawą bardzo dużą ochotę do gry i atakowania przejawiali uczniowie z gminy Bystra-Sidzina. Szybko zaczęło znajdować to odzwierciedlenie w wyniku. Co prawda na dwa gole z rzędu Konrada Radonia odpowiedział Michał Kłapyta, ale później do bramki trafiali już tylko zawodnicy z Bystrej. I czynili to w miarę solidarnie, bo wspomniany Radoń skończył mecz dorobkiem trzech bramek, podobnie jak Szymon Lipa. Cztery gole rzucił Mateusz Matyasik, a dwa dołożył Wojciech Maciaszek.

W spotkaniu numer dwa pomiędzy Suchą Beskidzką i Skawicą wynik otworzył Jakub Bodzek, który wykorzystał dalekie podanie od bramkarza Szymona Klimasary. Na przerwę uczniowie z Suchej Beskidzkiej schodzili z dwubramkową zaliczką – ponownie na listę strzelców wpisał się Bodzek. W drugiej połowie suszanie podwyższyli na 3:0 (Krzysztof Baran) i 4:0 (Filip Mika-Jankojc). W końcowce honorowe trafienie dla Skawicy zdobył Albert Smyrak.

W spotkaniu numer trzy Bystra zagrała ze Skawicą. Po pierwszej połowie wydawało się, że role w tym meczu są już rozdane. Bystra prowadziła 4:1. Po przerwie Skawica zaatakowała i w pewnym momencie złapała kontakt z przeciwnikiem na 5:4 m.in. po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Alberta Smyraka. Ostatnie słowo należało do Bystrej – po kontrze do bramki trafiła Mateusz Matyasik.

Mecz numer cztery pomiędzy Suchą Beskidzką i Stryszawą zaczął się od trafienia po kontrze dla suszan. Na listę strzelców wpisał się Filip Mika-Jankojc. Stryszawianie odpowiedzieli efektownym golem ze skrzydła autorstwa Michała Sachy, następnie wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Kłapyty. Na przerwę to jednak suszanie schodzili z przewagą dwóch bramek, a cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 11:4.

Trzecia, ostatnia seria gier była decydująca jeżeli chodzi o zdobycie mistrzostwa (Sucha czy Bystra) oraz miejsca trzeciego (Skawica czy Stryszawa)?

Sucha Beskidzka w pierwszej minucie zdobyła dwa gole – oba autorstwa Filipa Miki-Jankojca. Bystra otrząsnęła się z tych gongów a do wyrównania doprowadził niezawodny Mateusz Matyasik. Przez długi czas nie było wiadomo, czy nie będzie potrzebny pierwszy w tym turnieju konkurs rzutów karnych. Z ostrego kąta celnie trafił Mateusz Matyasik i Sucha prowadziła już tylko 6:5. Konta uczniów z suskiej szkoły w samej końcówce przyniosła dobrą pozycję do zdobycia gola dla Huberta Wójcigi, a ten z niej skorzystał.

W spotkaniu kończącym zawody, Skawica wygrała ze Stryszawą 4:1.

Na zakończenie zawodów odbyło się podsumowanie, w trakcie którego wręczono dyplomy puchar ora statuetki indywidualne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Uczniom z Suchej Beskidzkiej można było życzyć powodzenia w zawodach rejonowych, które rozegrali następnego dnia w tej samej hali Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. Podobnie dzień po dniu w poniedziałek-wtorek grali także chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lachowicach.

W starciu z mistrzami powiatów: myślenickiego, nowotarskiego i tatrzańskiego, zajęli miejsce trzecie wygrywając z SP Leśnica 4:2 i przegrywając z SP Szaflary 4:21 i Głogoczowem 5:7.

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023 – 26.04.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Mateusz Matyasik (SP Bystra Podhalańska).

MVP DRUŻYNY: Krzysztof Baran (SP1 Sucha Beskidzka), Mateusz Matyasik (SP Bystra Podhalańska), Albert Smyrak (SP Zawoja), Michał Kłapyta (SP2 Stryszawa).

WYNIKI:

1. SP Bystra Podhalańska – SP1 Stryszawa 12:1 (7:1)

2. SP1 Sucha Beskidzka – SP Skawica 4:1 (2:0)

3. SP Bystra Podhalańska – SP Skawica 6:4 (4:1)

4. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Stryszawa 11 :4 (5:3)

5. SP1 Sucha Beskidzka – SP Bystra Podhalańska 7:5 (4:3)

6. SP Skawica – SP1 Stryszawa 4:1 (2:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

2. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej

3. Szkoła Podstawowa im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy

4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie