Drużyna dziewcząt z Suchej Beskidzkiej z pucharem i mistrzostwem powiatu

Co to znaczy dobrze wykonywać rzuty karne… Jedna wygrana ze Skawicą (3 punkty) i dwie wygrane po rzutach karnych ze Stryszawą i Zembrzycami (za wygraną po karnych przyznawane były 2 punkty, a drużyna pokonana otrzymywała jeden punkt) zapewniły drużynie dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr I im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej mistrzostwo powiatu w piłkę ręczną w kategorii Igrzysk Dzieci i tym samym przepustkę do półfinału wojewódzkiego, który w najbliższy czwartek odbędzie się w Sułkowicach.

W zawodach, które odbyły się we wtorek w hali suskiej jedynki, wzięły także udział uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie i Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Zembrzycach.

Jak się później okazało, w pierwszym spotkaniu stanęły naprzeciwko siebie późniejsze mistrzynie i wicemistrzynie powiatu, czyli uczennice z Suchej Beskidzkiej i Skawicy. Zaczęło się od gola dla Suchej po sprytnie rozegranym rzucie wolnym – Blanka Pituła podała do Julii Chrząszcz, a ta otworzyła wynik spotkania. Na przerwę z zapasem jednej bramki schodziły zawodniczki ze Skawicy. Dwa gole zdobyła późniejsza królowa strzelczyń całej imprezy, Emilia Dyrcz. Po przerwie trwała wymiana ciosów, ale żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na różnicę dwóch goli. 2:2, 3:3 i 4:4 – tak to wyglądało i dopiero w samej końcówce niezawodna Julia Chrząszcz zdobyła dwa gole i Sucha wygrała 6:4.

Zacięty i wyrównany był także drugi mecz pomiędzy Stryszawą i Zembrzycami. Gola na wagę zwycięstwa dla stryszawianek zdobyła Nikola Wągiel. Po stronie Zembrzyc odnotowujemy, że wszystkie cztery gole zdobyła Gabriela Karlak.

O ile w pierwszym meczu Chrząszcz zdobyła dla Suchej sześć goli, w drugim Karlak cztery dla Zembrzyc, tak w trzecim meczu, gdzie spotkały się zespoły z Zembrzyc i Skawicy, niekwestionowaną gwiazdą była Emilia Dyrcz. Grająca z numerem cztery na koszulce uczennica ze Skawicy zdobyła osiem bramek!

W ostatnich trzech turniejowych spotkaniach, aż dwukrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Był to o tyle istotne, gdyż za wygraną po karnych drużyna otrzymywała 2 punkty, a za porażkę w karnych 1 punkt (za wygraną w regulaminowym czasie przyznawane były trzy punkty, za porażkę zero).

W meczach ze Stryszawą oraz Zembrzycami właśnie w rzutach karnych wygrała drużyna z Suchej Beskidzkiej. Zapewniło to uczennicom ze stolicy powiatu suskiego wygraną i przepustkę do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w czwartek w Sułkowicach.

Na zakończenie zawodów wręczone zostały dyplomy, puchar oraz szklane statuetki dla królowej strzelczyń oraz MVP Drużyny. Dwa wyróżnienia otrzymała Emilia Dyrcz (SP Skawica), która został królową strzelczyń oraz MVP. Statuetki MVP drużyny trafiły także do: Blanki Pituły (SP1 Sucha Beskidzka), Nikoli Wągiel (SP1 Stryszawa) oraz Gabrieli Karlak (SP Zembrzyce).

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 25.04.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Emilia Dyrcz (SP Skawica).

MVP DRUŻYNY: Blanka Pituła (SP1 Sucha Beskidzka), Emilia Dyrcz (SP1 Sucha Beskidzka), Nikola Wągiel (SP1 Stryszawa), Gabriela Karlak (SP Zembrzyce).

WYNIKI:

1. SP1 Sucha Beskidzka – SP Skawica 6:4 (1:2)

2. SP1 Stryszawa – SP Zembrzyce 5:4 (2:3)

3. SP Skawica – SP Zembrzyce 8:7 (4:3)

4. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Stryszawa 2:2 (0:1)

5. SP1 Stryszawa – SP Skawica 7:8 (3:2)

6. SP Zembrzyce – SP1 Sucha Beskidzka 4:4 (3:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej