Zawojanki najlepsze w piłkę ręczną

Maraton czterech finałów powiatowych w piłkę ręczną w jednym tygodniu zakończyliśmy dziś zmaganiami dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Ostatnim w tym roku szkolnym mistrzem powiatu suskiego została drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi. Zawojanki wygrały oba spotkania, rzucając łącznie 15 goli i nie tracąc przy tym żadnego.

Uczennice z Zawoi praktycznie zaraz po zakończeniu długiego weekendu majowego czeka wyprawa do Sułkowic na półfinał wojewódzki (piątek 5. maj). Trzymamy kciuki!

WIĘCEJ O ZAWODACH NIEBAWEM!

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023 – 28.04.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ: Zofia Bogdan (SP1 Zawoja).

MVP DRUŻYNY: Sandra Dulkiewicz, Alicja Smyrak (obie SP1 Zawoja ), Anna Polak (SP1 Sucha Beskidzka), Marta Janik (SP1 Budzów).

WYNIKI:

1. SP1 Zawoja – SP1 Budzów 7:0 (2:0)

2. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Budzów 3:2 (2:1)

3. SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 8:0 (4:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum