Mateusz Słonina: Po cichu liczyłem na tą statuetkę

Mateusz Słonina ma szczęście do Suchej Beskidzkiej. W środę po raz drugi w ostatnim czasie zgarnął statuetkę dla MVP turnieju w siatkówkę. – Bardzo się cieszę z tego tytułu. Po raz drugi zostałem doceniony w Suchej Beskidzkiej, bo wcześniej podczas turnieju gimnazjalistów (Mateusz wziął w nim udział mimo tego, że jest uczniem szkoły podstawowej! Podczas Turnieju o Puchar Dyrektora ZSO w Suchej Beskidzkiej z każdej drużyny wybierano MVP i taki tytuł przypadł właśnie szóstoklasiście z Łętowni – przyp. MK). Po cichu liczyłem na takie wyróżnienie, ale jak widziałem rozgrzewkę innych drużyn, to już taki pewny tego nie byłem. Oczywiście bardzo się cieszę z tej statuetki, chociaż uważam, że mojemu koledze z zespołu Piotrkowi Pankowi też się należała – powiedział Mateusz Słonina.

Zdaniem Mateusza, poziom tegorocznego finału był wyższy od tego w poprzednich latach. – Byłem w finałach powiatowych rok temu i dwa lata temu i tegoroczny stał na najwyższym poziomie – uważa Mateusz Słonina.

W przeszłości trenowałem piłkę nożną, ale teraz postawiłem tylko na siatkówkę. Bardziej lubię tą dyscyplinę i na niej się koncentruję – zdradza MVP finału powiatowego w mini-piłkę siatkową chłopców szkół podstawowych na rok szkolny 2012/2013.

Po wygranej w finałach powiatowych, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łętowni mogą przygotowywać się do zawodów rejonowych, które odbędą się także w hali Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. – Znamy już tą halę, wiemy jak wygląda i na pewno będzie to nasz duży plus. Przygotujemy się jak najlepiej do tego turnieju i postaramy się wygrać – zapowiada Mateusz Słonina.