Jakub Pietrusa: Zasłużona wygrana w trudnym turnieju

Najbardziej wartościowym zawodnikiem (czyli MVP) finału powiatowego w halową piłkę nożną szkół podstawowych został Jakub Pietrusa. Kapitan ze zwycięskiej drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie nie tylko był jednym z najskuteczniejszych zawodników w swoim zespole (zdobył trzy gole, tyle samo co Jakub Wągiel), ale też wypracował wiele okazji swoim kolegom z drużyny Żelazne płuco SP2 Stryszawa to właśnie Kuba Pietrusa.

– To był trudny turniej – mówi Jakub Pietrusa i dodaje: – Zagraliśmy dobre zawody i zasłużenie wygraliśmy.

Jednym z architektów zwycięstwa SP2 Stryszawa był także bramkarz Kamil Wajdzik (bezsprzecznie najlepszy golkiper tego finału). – Tak, tak, ten pan bardzo się nam przydał (śmiech). Ratował nas w wielu momentach – pochwalił swojego kolegę z drużyny Jakub Pietrusa.

– Wszyscy gramy w Jałowcu Stryszawa, dla mnie najlepszym klubie w powiecie. Doskonalimy cały czas swoją grę – mówi zdobywca statuetki dla MVP. – Przeczuwałem, że ta statuetka może do mnie trafić, ale w trakcie gry nie myślałem o niej za bardzo. Najważniejszy był triumf całego zespołu – dodał.

W najbliższy wtorek 4. listopada w Nowym Targu drużyna ze Stryszawy zagra w turnieju rejonowym. Zwycięski zespół z tych zawodów awansuje do finału wojewódzkiego. – Postaramy się wygrać i godnie zaprezentować powiat suski – przyznaje Jakub Pietrusa.

Trzymamy za słowo i życzymy powodzenia!