Dominik Lorek złapał lisa podczas Hubertusa!

Trzynasty Hubertus, który odbył się w sobotę 25. października w Białce, wcale nie był pechowy. Wręcz przeciwnie – pogoda dopisała, jeźdźcy także, a w kulminacyjnym momencie imprezy, czyli podczas gonitwy za lisem, wyłoniono zwycięzcę. Został nim Dominik Lorek (Makowska Góra) na koniu Dunaj.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma”, Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Na Osiedlu Malikowa w Białce stawiło się wielu miłośników jazdy konnej, którzy mogli sprawdzić swoje siły w dwu konkurencjach.

Tegoroczny Hubertus rozpoczęła niezwykłym pokazem jazdy w Damskim Siodle Mistrzyni Polski Amazonek Aleksandry Adamczyk. Gospodynie z Białki swym śpiewem rozgrzały atmosferę jeszcze przed startem, pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego zorganizowali gry i zabawy dla dzieci, „Zabielanka” oferowała zabawki i regionalne pamiątki z drewna, suska Jednostka Strzelecka 3031 prezentowała swą broń, przekonując przy okazji, że warto do nich dołączyć.

Potem przyszedł czas na dania główne – cross o Puchar Burmistrza Makowa Podhalańskiego, a następnie na tradycyjną gonitwę za lisem o Puchar Starosty Suskiego.

W crossie najszybszy był Artur Luberda na Czekanie (czas: 2.03 min), drugie miejsce zajął Witold Piergies na koniu Miraż (czas: 2.03 min), a trzecie Jarosław Piergies na koniu Płomień (czas: 2.05 min). Z kolei zwycięzcą polowania za lisem okazał się Dominik Lorek i to on odebrał z rąk wicestarosty suskiego Jana Woźnego pamiątkowy puchar. Zdobywcy kolejnych miejsc również otrzymali nagrody, które wręczyli im wicestarosta i burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala.

[pix_gal id=338]