Historyczny triumf dziewcząt z SP z Osielca!

Po raz pierwszy awansowały do finału powiatowego w mini-siatkówkę igrzysk i w wielkim stylu wygrały! Dwa razy potrzebny był tie-break (z SP1 Budzów i SP Stryszawa 2 – przyp. MK), ale to właśnie podopieczne Danuty Biedrawy wygrały te próby nerwów. We wtorek 12. lutego spośród czwórki zespołów dziewcząt (obok reprezentacji wspomnianej Szkoły Podstawowej w Osielcu, w zawodach wzięli udział zwycięzcy eliminacji międzygminnych ze: Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie, Szkoły Podstawowej w Skawicy i Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie) wyłonione drużynę, która będzie reprezentowała nasz powiat w zawodach rejonowych (6. marzec, Myślenice – przyp. M.K.). Zdecydowanie najwyższy poziom sportowy prezentowały zawodniczki z Osielca i Budzowa, a bezpośredni pojedynek zadecydował o końcowym triumfie podopiecznych Danuty Biedrawyz SP Osielec. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym SP Osielec wygrała 16:14.

To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz. Wiedziałam, że jak wygramy z Budzowem, to w ostatnim spotkaniu zwyciężymy w całym turnieju (warto dodać, że mecz z SP2 w Stryszawie zakończył się wygraną także po tie-breaku dla SP Osielec). Jeszcze przed przyjazdem na finały do Suchej Beskidzkiej czułam, że mamy szansę na końcowy triumf i z takim przeświadczeniem tutaj przyjechaliśmy – mówi Danuta Biedrawa.

Wygrana SP Osielec nie byłaby możliwy, bez… pluszowego miśka, którego kolejne rezerwowe sobie przekazywały na ławce rezerwowych w trakcie trwania poszczególnych meczów. – (śmiech) Na pewno misiek nam pomaga, ale gdyby dziewczynki nie grały tak wspaniale, to niewiele by nam pomógł. Natalka Wronka, Paulinka Florek i pozostałe zawodniczki zagrały bardzo dobrze. Siatkówka to gra zespołowa, a zwycięstwo należy do nas wszystkich – dodała.

Wspomniana Natalia Wronka głosami opiekunów wszystkich zespołów (i niżej podpisanego) została wybrana za MVP turnieju, chociaż wygrana nad Pauliną Florek (kapitan SP z Osielca) była minimalna. – Byłam bardzo zaskoczona tą nominacją. Myślałam, że wygra Paulina, ale cieszę się oczywiście, że do mnie trafiła ta statuetka – mówi Natalia Wronka, która zgadza się ze swoją opiekunką, że to mecz z SP1 z Budzowa był najtrudniejszy w turnieju.  – Kosztował nas najwięcej nerwów. Teraz przed nami zawody rejonowe, do których solidnie się przygotujemy. Na SKS-ach trenujemy mocno, gramy także z chłopakami – dodała MVP turnieju w mini-siatkówkę dziewcząt igrzysk na rok szkolny 2012/2013.

Warto dodać, że Starostwo Powiatowe, jako organizator współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim, oprócz pucharów dla najlepszej drużyny i statuetki dla MVP, ufundowało drobny poczęstunek i zapas wody mineralnej dla wszystkich uczestników finałów.

WYNIKI FINAŁU POWIATOWEGO W MINI-SIATKÓWKĘ DZIEWCZĄT:

SP Skawica           – SP Osielec         0:2   (19:25; 11:25)

SP2 Stryszawa     – SP1 Budzów     0:2   (21:25; 17:25)

SP Osielec             – SP1 Budzów      2:1   (25:12; 25:27; 16:14)

SP Skawica           – SP2 Stryszawa 0:2   (25:27; 16:25)

SP Osielec             – SP2 Stryszawa  2:1   (25:20; 20:25; 15:9)

SP1 Budzów          – SP Skawica        2:0   (25:22; 25:11)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP Osielec