Uczniowie z Witosa na Rajdzie Chłopskim

Starostwo Powiatowe w Żywcu, Gmina Rajcza oraz słowackie gminy Skalité i Oščadnica, zorganizowały XXI Międzynarodowy i XLV Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski Rajcza – Zwardoń – Skalité – Oščadnica 2013.

Impreza odbyła się w dniach 8-10.02.2013roku. Udział w niej wzięli uczniowie  Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej wraz z opiekunem mgr Anną Żaczek.

Pierwszego dnia,  odbył się bieg na 2 km w ramach Drużynowego Bloku Sprawnościowego, następnie w Szkole Podstawowej w Rajczy odbyła się prezentacja na temat Worka Rajczańskiego i Regionu Kysuce, po której odbył się  Konkurs Wiedzy Krajoznawczej z zakresu wiadomości o Euroregionie Beskidy tj. Beskidy w Polsce i Kysuce na Słowacji, ze szczególnym uwzględnieniem osadnictwa i zbójnictwa.

Następnego dnia nasza ekipa wzięła udział w korowodzie wokół centrum Rajczy. Na  Targach Ofert Turystycznych  reprezentowaliśmy powiat suski, miasto Sucha Beskidzka oraz promowaliśmy KURACJUSZA BESKIDZKIEGO oraz Piekarnię Stanisława Wągla. Rywalizowaliśmy również w  pozostałych konkurencjach Drużynowego Bloku Sprawnościowego : mini biathlon i tor przeszkód

Na zakończenie dnia w Rycerce Kolonii odbył się bieg narciarski na 5 km, w którym pobiegli: Gabriel Lempke ( 1 miejsce), Dawid Jura (2 miejsce), Michał Ingram (3 miejsce), Monika Kołacz (4 miejsce), Barbara Kachnic (5 miejsce)

Ostatniego dnia rywalizacji nasza ekipa wymaszerowała z Rycerki – Koloni w trasę na „Przegibek” wraz z przewodnikiem .

Wieczorem nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu oraz wręczenie pucharów, dyplomów dla uczestników Rajdu. Nasze drużyny zajęły 2 i 3miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych , VII miejsce w klasyfikacji gmin (2 miejsce w klasyfikacji powiatów i 3 miejsce w klasyfikacji województw)

Anna Żaczek

[pix_gal id=37]