Goetel rzutem na taśmę mistrzem powiatu / dziewczęta z ZSO utrzymują formę

Piękna słoneczna pogoda, dla niektórych ostatnie dni spokoju przed maturami (a propos szacunek dla tych, co przyszli na zawody, żeby się właśnie przed maturami odstresować 🙂 ), a dla większości po prostu sposób na sprawdzenie się w rywalizacji z koleżankami i kolegami ze szkół średnich z całego powiatu – w czwartek 25. kwietnia na stadionie MKS Babia Góra Sucha Beskidzka odbyła się druga runda Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Druga runda, bo na jesieni mieliśmy pierwszą odsłonę, przyniosła tylko jedną zmianę w naszej klasyfikacji rekordów – na trzecie miejsce wynikiem 12,19 m w pchnięciu kulą 6 kg awansował Tomasz Żmudka (ZSO Sucha Beskidzka). Na jesieni Żmudka uzyskał najlepszy rekord w historii Licealiady – 12,60 m. Aż pięciu zawodnikom udało się zejść poniżej 12 sekund w biegu na 100 metrów chłopców (wyniki dostępne tutaj), co wielu nauczycieli kwitowało nieukrywanym zaskoczeniem. – Na torach, gdzie biegną chłopaki z Goetla, biegną z wiatrem, a gdzie zawodnicy z Liceum to biegną z wiatrem – żartowali nasi sędziowie „łapiący czasy” (prywatnie nauczyciele z ZSG 🙂 ), ale na pewno nie chodziło im o wyścigi, w których startowała najszybsza dwójka drugiej rundy szkolnej ligi LA: Łukasz Pindelski i Witold Warta – obaj uczniowie z… ZSG w Suchej Beskidzkiej. Po zakończeniu zawodów ten drugi odebrał pamiątkowy puchar za zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji chłopców. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce z jesieni (bo po zawodach nauczyciele podliczali punkty, a następnie sumowali je razem z tymi z jesieni i na podstawie tego wręczane były puchary dla mistrza powiatu w ramach szkolnej ligi LA).

Wygrane ZSG Sucha Beskidzka (chłopców) i ZSO Sucha Beskidzka (dziewczęta) to jednocześnie awans do zawodów wojewódzkich, które 4. czerwca odbędą się w Krakowie.

To były ostatnie zawody w ramach Licealiady na rok szkolny 2012/2013 – serdecznie dziękujemy za liczny w nich udział!!! 6. czerwca na Orliku w Suchej Beskidzkiej zagrają jeszcze reprezentacje szkół średnich – więcej informacji o tych zawodach dostępnych jest tutaj ). Zawody te nie będą wliczane do punktacji – ale co kto wygra, to jego 🙂

GALERIA ZDJĘĆ:

[pix_gal id=92]