Drużyna z ZSO najlepsza w turnieju motoryzacyjnym!

Co to jest śluza dla rowerów? Do kierowania jakimi pojazdami uprawnia posiadanie kategorii AM? Kto był konstruktorem i twórcą samochodu Polonia? W którym roku pojawił się powojenny samochód Syrena? Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się w piątek 26. kwietnia uczestnicy Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w siedzibie PSP w Suchej Beskidzkiej.

Uczniowie trzech szkół średnich z naszego powiatu (Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej) przystąpili do powiatowego turnieju motoryzacyjnego.

Oprócz zagadnień z motoryzacji czy ruchu drogowego, uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dot. pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu każdej konkurencji, sędziowie szczegółowo wyjaśniali (w przypadku popełnionych błędów) jak powinno wyglądać prawidłowo wykonane zadanie.

Najwięcej punktów i pierwsze miejsce w tegorocznym finale zajęła drużyna z ZSO w składzie: Łukasz Kruźlak, Michał Trzop i Bartłomiej Bukowski. Do turnieju przygotowywał ich nauczyciel ZSO – Jakub Hadka. Wygrana w powiatowym turnieju motoryzacyjnym oznacza jednocześnie przepustkę do finału wojewódzkiego. Warto wspomnieć, że turnieje motoryzacyjne na szczeblu powiatowym i wojewódzkim rozgrywane są od piętnastu lat!

Na podsumowaniu turnieju w siedzibie PSP pojawili się: starosta suski Tadeusz Gancarz, Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Maryon, Komendant PPSP st. bryg. Piotr Harańczyk, Naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Sucha Beskidzka asp. szt. Jerzy Siwiec, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego mł. asp. Zbigniew Kania i Wociech Fluder. Pamiątkowy puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wręczył zwycięskiej drużynie Tadeusz Gancarz.

GALERIA ZDJĘĆ:

[pix_gal id=94]