Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej po raz czwarty (?)

Czy ktoś przerwie trzyletnią hegemonię drużyny z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej w finale powiatowym w piłkę ręczną chłopców w ramach Gimnazjady, przekonamy się już w piątek 4. kwietnia. W hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej spotkają się cztery najlepsze drużyny z powiatu suskiego – obok wspomnianych mistrzów z trzech poprzednich lat, do zawodów przystąpią drużyny z: Gimnazjum w Makowie Podhalański, Gimnazjum nr 1 w Stryszawie i Gimnazjum w Budzowie.

W porównaniu do poprzedniego roku nastąpiła tylko jedna zmiana, jeżeli chodzi o skład personalny na finał powiatowy. Po jednorocznej przerwie do finału powiatowego wraca Gimnazjum w Budzowie.

Zaledwie jeden zdobyty gol dzielił pierwszą i drugą drużynę zawodów z roku szkolnego 2011/2012 – 9:8 z drużyną z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie wygrał późniejszy zwycięzca zawodów powiatowych, czyli drużyna z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej (w jej składzie grał m.in. Krzysztof Kurek, czyli MVP tegorocznego finału powiatowego w piłkę ręczną szkół średnich) . A jak będzie w tym roku, o tym przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin.

Jak w przypadku każdego finału powiatowego w konkurencji drużynowej w ramach gimnazjady, będziemy grać systemem „każdy z każdym”. Zwycięzca zawodów awansuje do finału rejonowego, który 17. kwietnia odbędzie się także w hali w Goetlu. Drużyny zagrają nie tylko o puchar za pierwsze miejsce, ale też o indywidualne laurki dla MVP turnieju i najlepszego bramkarza.

Do zobaczenia w piątek w hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej!

GIMNAZJADA CHŁOPCÓW W PIŁKĘ RĘCZNĄ / 05.04.2013  (piątek) godz. 10 Hala ZS. im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej