Dziewczyny z LO z pucharem!

Pierwszą część roku szkolnego 2023/2024 zakończyliśmy finałem powiatowym w halową piłkę nożną dziewcząt w ramach Licealiady. Do Makowa Podhalańskiego, gdzie od kilku lat rozgrywamy ten zawody, przyjechały delegacje pięciu suskich szkół: trzech z Suchej Beskidzkiej, dwóch z Jordanowa. Brawo!

Każdy zdobyty gol jest na wagę złota – często ten utraty slogan nie ma zastosowania w rzeczywistości, bo losy spotkania czy turnieju zostały już wcześniej rozstrzygnięte.

Tymczasem po czwartkowych zawodach w Makowie Podhalańskim śmiało można powiedzieć, że każdy gol miał i to niebagatelne znaczenie. Do ostatniej sekundy ostatniego spotkania Witosa z Dańkowskim nie było pewne, kto drużyna wygra czwartkowe zawody rozgrywane w hali SP1 w Makowie Podhalańskim. Oglądające wspomniany mecz uczennice z suskiego LO trzymały kciuki za drużynę z Dańkowskiego, albo za remis. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem i mistrzostwo dla dziewczyn z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie stało się faktem.

Wspomniany mecz był dziesiątym z kolei! Co się działo wcześniej?

Na początku odbyły się derby Jordanowa. Po dwóch golach autorstwa Judyty Beskas, Dańkowski okazał się lepszy od Kołłątaja. Rozstrzygnięcia nie było w drugim tego dnia derbowym pojedynku, ale już Suchej Beskidzkiej, pomiędzy LO i Witosem.

Dwa indywidualne błędy zadecydowały o wygranej Kołłątaja z Goetlem w turniejowym spotkaniu numer trzy. Do meczowego protokołu wpisały się Anna Grzechynka i Amelia Ceremon.

Spotkanie numer cztery to pojedynek LO i Dańkowskiego. Wynik otworzyła strzałem z najbliższej odległości Angelika Sulka i suszanki prowadziły 1:0. Momentem zwrotnym w tym meczu mógł być obroniony rzut karny przez Zuzannę Mirek (Dańkowski), ale… nie był. Na 2:0 uderzeniem z dystansu podwyższyła Sulka, a rezultat spotkaniu po podaniu od Sulki ustaliła Agnieszka Chochół.

Gole zdobyte przez Kingę Nieciąg i Oliwię Kaczmarczyk zapewniły wygraną Witosa z Goetlem w kolejnym turniejowym meczu.

Mecz numer sześć nie miał rozstrzygnięcia – dziewczyny z LO i Kołłątaja solidarnie podzieliły się punktami.

Im bliżej zakończeniu zawodów, tym częściej opiekunowie drużyn patrzyli na tabelę rozegranych i snuli plany dotyczących przyszłych rozwiązań… Tymczasem na parkiecie rozgrywało się siódme tego dnia spotkanie. Złota kontra Goetla i gol Mileny Sali spowodował wygraną suszanek z Dańkowskim.

Także jedno trafienie, autorstwa Oliwii Kaczmarczyk, zadecydowało o wygranej Witosa z Kołłątajem,

Najszybszym trafieniem w całym turnieju popisała się późniejsza królowa strzelczyń, Angelika Sulka z LO, która już w 13 sekundzie otworzyła wynik spotkania z Goetlem. W dalszej części zawodów, ta sama zawodniczka przypieczętowała wygraną suszanek.

Na zakończenie zawodów dyplomy każdej z drużyn oraz puchar wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak. Indywidualne laurki, dokładniej to szklane statuetki, otrzymały: Angelika Sulka (LO Sucha Beskidzka) – najskuteczniejsza zawodniczka oraz Amelia Bucała (LO Sucha Beskidzka), Oliwia Kaczmarczyk (ZS Witosa Sucha Beskidzka), Judyta Bekas (ZS Dańkowskiego Jordanów), Weronika Tomala (ZS Kołłątaja Jordanów) oraz Milena Sala (ZS Goetla Sucha Beskidzka).

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – LICEALIADA – 08.02.2024 – MAKÓW PODHALAŃSKI

WYNIKI:

1. ZS Dańkowskiego Jordanów – ZS Kołłątaja Jordanów 2:0

2. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 0:0

3. ZS Kołłataja Jordanów – ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0

4. LO Sucha Beskidzka – ZS Dańkowskiego Jordanów 3:0

5. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0

6. ZS Kołłątaja Jordanów – LO Sucha Beskidzka 0:0

7. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Dańkowskiego Jordanów 1:0

8. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Kołłątaja Jordanów 1:0

9. LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0

10. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Dańkowskiego Jordanów 0:0