Ferie, ferie – co tu robić?

Trwają ferie (z nazwy) zimowe, a drugi semestr roku szkolnego rozpocznie się 26. lutego. Na pytanie, co robić, jak żyć – odpowiadamy, że można skierować się do działających w danych gminach GOK-ów, MOK-ów, stowarzyszeń czy innych organizacji i zobaczyć, jakie przygotowały atrakcje dla mieszkańców poszczególnych gmin.

W tych dnach zachęcamy do udziału w imprezach, które wspiera powiat suski. Ta najbardziej efektowna, czyli zawody dla amatorów w skokach narciarskich w Skawicy została przełożona inny termin, więc podsuwamy inne propozycje.

Czwartek 15.02.2024 – Sucha Beskidzka

XV Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej

Lista turniejowa jest co prawda zamknięta, ale możliwe, że ktoś z zapisanych się nie pojawi w suskim zamku i wtedy będzie można się zapisać do turnieju.

Więcej informacji TUTAJ

Sobota 17.02.2024 – Juszczyn

I edycja Mistrzostw Powiatu Suskiego w Biathlonie.

Wiadomo już, że zawody nie odbędą się na śniegu i przyjmą formę biathlonu letniego, czyli będziemy biegać w butach i… strzelać. Co ważne, najważniejsze – w zawodach będzie mógł wziąć udział każdy, z licencją PZN (Polski Związek Narciarski) lub PZB (Polski Związek Biathlonowy), lub bez.

Więcej informacji TUTAJ.

Sobota-niedziela 17-18.02.2024 – Bystra Podhalańska (zawody on-line)

Turniej o Puchar Dyrektora GOKLeague of Legends 1 vs 1

W weekend 17-18 lutego miłośnicy gier komputerowych z powiatu suskiego będą mieli szansę na pokazanie swoich umiejętności w wirtualnych arenach. Gminny Ośrodek Kultury Promocji i Sportu Bystra-Sidzina organizuje emocjonujący turniej w jedną z najpopularniejszych gier sieciowych – League of Legends, ale z nietypową zasadą pojedynku 1 na 1.

Więcej informacji TUTAJ