Co nas czeka w styczniu? Pływanie, szachy i piłka nożna dziewcząt

Finały powiatowe w pływaniu, finały rejonowe w tenisie stołowym drużynowym, w koszykówkę i dodatkowe, extra zawody w szachach oraz w piłkę nożną dziewcząt – tak prezentuje się harmonogram sportowych imprez na styczeń 2014 roku! Na nudę na pewno nie będzie czasu narzekać.

To, że w styczniu czekają nas finały powiatowe w pływaniu wiadomo już od kilku miesięcy. W krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej spotkamy się trzy razy: 15. stycznia w ramach Licealiady, 22. stycznia – Igrzyska i 23. stycznia – Gimnazjada. (Jak było w poprzednim roku szkolnym – newsy można znaleźć tutaj: Rekord igrzysk trzykrotnie pobity (Igrzyska); Ostatni finał w tym roku/Są rekordy (Gimnazjada); Finał jak mocniejszy trening (Licealiada) ). Najlepsza czwórka w każdym stylu oraz najlepsza sztafeta uzyska awans do zawodów wojewódzkich.

Miesiąc styczeń to także zawody rejonowe (kalendarze są dostępne na naszej stronie w odpowiednich zakładkach Igrzyska-Kalendarz, Gimnazjada-Kalendarz, Licealiada-Kalendarz – w sumie to wszystkie są takie same :).  wszystkie zostaną przeprowadzone w Nowym Targu. Najwcześniej, bo 7. stycznia (godz. 10, hala Gorce) do rywalizacji przystąpią drużyny mistrzów i wicemistrzów powiatu w tenisie stołowym w ramach Igrzysk (drużyny ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Zawoi – dziewczęta; drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Budzowie). Dwa dni później, także do hali Gorce w Nowym Targu, przyjadą najlepsze drużyny z finałów powiatowych w Gimnazjadzie – czyli reprezentacje następujących szkół: Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, Gimnazjum nr 2 w Zawoi (dziewczęta), Gimnazjum nr 1 w Stryszawie i Gimnazjum w Budzowie (chłopcy).

W styczniu do Nowego Targu pojadą także zwycięzcy zawodów powiatowych w koszykówkę w ramach Gimnazjady i Licealiady. 16. stycznia w szranki z mistrzami powiatów myślenickiego, tatrzańskiego i nowotarskiego (o ile dojadą 🙂 ) stanie drużyna chłopców z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie. Dzień później z mistrzyniami powiatów w naszym rejonie zagrają zawodniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.  Kilka dni po starszych koleżankach i kolegach do Nowego Targu przyjadą mistrzowie w koszykówkę – drużyny dziewcząt (20. styczeń) i chłopców (27. styczeń) z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.

Życzymy wszystkim drużynom z naszego powiatu powodzenia i awansu na szczebel wojewódzki 🙂

Ale to, że jeszcze przed przerwą na ferie zimowe będziemy świadkami rywalizacji w szachach oraz w piłkę nożną dziewcząt to już zupełna nowość.

Do zawodów w szachach zgłosiło się łącznie 30 uczniów i uczennic. W ramach szkół podstawowych zgłosiło się 15 zawodników i zawodniczek z następujących szkół – SP Kojszówka (4 dziewczynki i 4 chłopców), SP1 Sucha Besk. (2 chłopców) i SP2 Sucha Besk. (5 chłopców). W kategorii gimnazjów chęć udziału w zawodach wyraziło 7 uczniów i uczennic – czterech uczniów z Gimnazjum w Suchej Besk., dwóch z Gimnazjum w Juszczynie i jedna zawodniczka z Gimnazjum nr 2 w Lachowicach. Ośmiu chłopców ze szkół średnich (3 z ZSO Sucha Besk, 5 z ZS im. W. Goetla w Suchej Besk.) będzie rywalizowało o pamiątkowe dyplomy i medale (spokojnie, spokojnie – będą one także dla najlepszych zawodników i zawodniczek w wymienionych wcześniej kategoriach). Stawką zawodów będzie awans do zawodów wojewódzkich (awansują po 3 najlepszych zawodników i zawodniczek w swoich kategoriach), jak również pamiątkowe medale i dyplomy. Zawody planowane są na jeden z dni 16-17. stycznia w Suchej Beskidzkiej (dokładna data, miejsce zostaną podane po oficjalnym potwierdzeniu).

Także w styczniu przekonamy się, że nie tylko chłopcy, ale też dziewczęta, potrafią, chcą i kopią w piłkę nożną :). Do zawodów w ramach szkół podstawowych zgłosiły się cztery drużyny – SP Osielec, SP1 Budzów, SP Zembrzyce i SP1 Maków Podhalański, a w kategorii gimnazjów – aż siedem! Są to: G2 Lachowice, G Białka, G. Maków Podhalański, G. Sidzina, G. Jordanów, G Osielec i G. Zembrzyce. Zapisy do tych zawodów trwały od 5. listopada. W związku z tym, że zainteresowanie jest duże (co wiadomo cieszy najbardziej!!!) planujemy zorganizować dwa turnieje – w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi (28-30. stycznia). Więcej informacji niebawem.