Ostatni finał w pływaniu / Są rekordy!

Po raz trzeci, i ostatni w tym roku szkolnym, kryta pływalnia w Suchej Beskidzkiej była areną finału powiatowego w pływaniu. W czwartek o miejsca gwarantujące start w zawodach wojewódzkich rywalizowali gimnazjaliści ze szkół z powiatu suskiego.

50 dziewcząt i 50 chłopców z ośmiu szkół pojawiło się w krytej pływalni, żeby wyłonić najlepszych pływaków na rok szkolny 2012/2013. Bardzo łatwo było wskazać faworytów jeszcze przed pierwszymi startami – byli to reprezentanci UKS Jasień. Dużo było także uczniów, którzy na co dzień nie trenują pływania. Ich hart ducha był godzien podziwu i z pewnością każdemu z takich zawodników i zawodniczek za samo podjęcie walki należą się słowa uznania. Brawo!

Zawody otworzyłem wspólnie z dyrektorem Krytej Pływalni, Olgierdem Kierskim. Zanim nastąpiły pierwsze starty, krótko zasady zawodów przedstawił sędzia główny – Piotr Staszak. Awans do zawodów wojewódzkich oznaczało zajęcie miejsca 1-4 w konkurencjach indywidualnych (oprócz rywalizacji chłopców w stylu grzbietowym – tam jeszcze przed zawodami podałem, że awansują miejsca 1-3. Jedno miejsce było zarezerwowane dla Stanisława Pochopnia z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, który w ubiegłym roku wygrał rywalizację na tym dystansie, a teraz ma aktualnie… nogę w gipsie. Na finały wojewódzkie powinien już być w pełni sił – czego mu oczywiście życzę) oraz z miejsc 1-2 w sztafetach.

Tegoroczne finały powiatowe stoją pod znakiem poprawiania historycznych wyników w ramach współzawodnictwa sportowego i nie inaczej było w czwartkowe przedpołudnie. Aleksandra Sikora z Gimnazjum w Juszczynie poprawiła rekord na 50 metrów stylem grzbietowym, który od poprzedniego roku należał… do niej samej. Sztuka ta nie udała się Izabeli Kaczorowskiej, ale z wynikiem 30,87 s na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oczywiście zajęła pierwsze miejsce w czwartkowych zawodach. Wynik ten był nieco słabszy od jej ubiegłorocznego startu rekordu finału powiatowego w gimnazjadzie zarazem (w roku szkolnym 2011/2012 zanotowała wynik 29,62 s. – przyp. MK).

Rekord z poprzedniego roku udało się poprawić Michałowi Drońskiemu z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, który wynikiem 37,70 s triumfował na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (w poprzednim roku jego czas na tym dystansie brzmiał 38,46 s. – przyp. red.). Ten wynik dał Michałowi drugie miejsce w historii finału powiatowego w gimnazjadzie. Na razie rekord Michała Światłonia z Gimnazjum w Budzowie z roku 2010/2011 jest niezagrożony i wynosi 36,47 s.

Aż pięć na osiem finałów indywidualnych zakończyło się podczas czwartkowych finałów zwycięstwami zawodników z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej. Nic dziwnego, że to uczniowie i uczennice z tej szkoły byli faworytami w sztafecie 8X50 metrów zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Faworyci nie zawiedli i pewnie zgarnęli oba pierwsze miejsce i… kolejne w tym roku szkolnym statuetki dla szkoły 🙂 A na zdjęciu na stronie głównej właśnie zawodniczki z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej chwilę po dekoracji.

Warto zaznaczyć, że Starostwo Powiatowe zadbało także o… tradycję i dla każdego zawodnika opuszczającego krytą pływalnię czekał pączek 🙂 Wychodziłem jako jeden z ostatnich i stan pączków był wtedy zerowy 🙂

GALERIA ZDJĘĆ CZĘŚĆ 1

[pix_gal id=28]