Fernandez Anaya – warto zapamiętać to nazwisko

Jeżeli ktoś szuka wzorów, natchnienia czy po prostu – chce się dowiedzieć, na czym polega istota fair play, to właśnie znalazł kapitalną odpowiedź. Poniższy przykład nie wymaga komentarza – ręce same składają się do oklasków. Warto o takim zachowaniu pamiętać i je promować podczas każdej imprezy sportowej.

Bardzo mało się mówi o wydarzeniu które miało miejsce podczas przełaju w Buraldzie . (2 grudnia 2012) Fernandez Anaya pokazał na czym polega zasada fair-play.

Anaya na krótko przed końcem biegu zajmował drugą pozycje tuż za Abelem Mutai. (brąz na IO 2012 na przeszkodach) Na ostatniej prostej Bask zobaczył, że pewny zwycięstwa Mutai pomyłkowo kończy wyścig 10 metrów przed metą myśląc, że już przekroczył linie mety.

Oczywiście Fernandez szybko dogania Kenijczyka, ale nie mija go tylko pomagając sobie gestami pokazuje Abelowi linie mety. (pozwala mu oczywiście wygrać)

Po wyścigu powiedział:

„Nawet gdyby mi powiedziano, że zwycięstwo zapewniłoby mi miejsce w reprezentacji Hiszpanii na najbliższe przełajowe ME tym bardziej bym tego nie zrobił. Uważam, że zyskałem zdecydowanie więcej postępując fair play. To bardzo ważne, że w dzisiejszych czasach taki gest został dobrze przyjęty. „

Na początku rozmowy dodał:
„Szkoda, że tak mało się mówi o takich gestach. Według mnie powinno się wytłumaczyć dzieciom, że sport nie składa się jedynie z tego co widzą w telewizji: brutalnych kopniaków, napompowanych poz czy palców wbijanych w oczy przeciwników”.

 

 

 

Skip to content